İkram Çeşmesi'nden sıcak çorba akıyor!

İkram Çeşmesi'nden sıcak çorba akıyor!

Yaz tatili boyunca Çerkezköy sakinlerine soğuk su ikramında bulunulan İkram Çeşmesi'nden okulların açılması ile birlikte yeniden sıcak çorba akmaya başladı.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bulunan Amfi Tiyatro yanında hizmet veren İkram Çeşmesi’nden her sabah işe giden veya gelen işçiler, okula giden öğrenciler için sabah çorbasının ikram edileceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Amfi Tiyatro yanında yaz dönemindeki soğuk su ikramının ardından yeniden çorba akmaya başlayan İkram Çeşmemizde işe giden veya işten gelen işçilerimiz ile okula giden öğrencilerimiz sabah çorbalarını yeniden içmeye başladılar. Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu nedenle İkram Çeşmemizde yaz dönemindeki soğuk su ikramının ardından yeniden sıcak çorba akmaya başladı” dedi.

HER SABAH 6 İLE 9 ARASI ÇORBA

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “ İkram çeşmesinde en geç 06.30’da çorba hazır olacak. Vatandaşlarımız çeşmedeki çorba bitene kadar içebilecekler” dedi. Her gün çorba dağıtımının olacağını söyleyen Başkan Akay “Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içmeye devam edebilecek” dedi. Hafta içerisinde hizmet veren İkram Çeşmesi’nden her gün değişik çorba çeşitlerinin akacağını kaydeden Akay, her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özenin de gösterildiğini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 10:48

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3