Albayrak: Kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur

Albayrak: Kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, suikaste kurban giden Gazeteci Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümü için bir anma mesajı yayınladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Ocak 1993 tarihinde arabasına konulan bomba sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajda Uğur Mumcu’nun Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu belirten Başkan Albayrak, ‘’ Aydın kimliği ve başarılı meslek hayatıyla gazeteci olmasının ötesinde ömrünü Türkiye'nin çağdaşlaşma ve gelişme mücadelesine adayan ve kendisini "Kalpaksız Kuvayı Milliye" neferi olarak nitelendiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, yazıları ve eserleriyle kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur.’’ Dedi.

Başkan Albayrak anma mesajında şu ifadeleri kullandı:

24 Ocak 1993 tarihinde karanlık eller tarafından arabasına konulan bir bombanın patlaması sonucunda yaşamını yitiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, ülkemizin yetiştirdiği sayılı ve yeri hiçbir zaman doldurulamayacak büyük bir şahsiyetti.

Aydın kimliği ve başarılı meslek hayatıyla gazeteci olmasının ötesinde ömrünü Türkiye'nin çağdaşlaşma ve gelişme mücadelesine adayan ve kendisini "Kalpaksız Kuvayı Milliye" neferi olarak nitelendiren Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, yazıları ve eserleriyle kalemin kılıçtan keskin olduğunu ortaya koymuştur.;

İnsanlara fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmalarını öğütleyen Uğur Mumcu araştıran, sorgulayan ve korkusuzca mesleğini icra eden bir gazeteciydi. Ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip ediyor, araştırıyor ve irdeliyordu. Günümüzde küresel aktörlerin güç yarışına girdikleri Ortadoğu'da yaşanan gelişmeleri çeyrek yüz yılı aşkın bir süre önce görmüş ve bunları korkmadan yazıya dökmüştü. Ne yazık ki Uğur Mumcu'yu susturmak isteyen hainler, kalleşçe düzenledikleri bombalı suikast ile canına kıydılar.

Hiç şüphesiz bu suikastın arkasındaki karanlık güçler Uğur Mumcu'nun temsil ettiği Kuvayı Milliye ruhunu hedef almışlardı. Ancak şu da bilinmelidir ki, bu topraklarda Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan yürüyen, Kuvayı Milliye ilke ve anlayışını benimsemiş, Cumhuriyet sevdalıları var olduğu sürece hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar.

Bu düşüncelerle özgürlük, barış ve demokrasinin yılmaz savunucusu, Türk basının onurlu ve korkusuz kalemi Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 25. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 11:47

Ünal Fırat


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3