Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışması yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerçekleştirdiği düzenli beslemeler ile sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen besleme çalışmaları 11 ilçe kapsamında yapılıyor.

Özellikle hayvan popülasyonunun yoğun olduğu yerler tespit ediliyor ve o bölgelerde düzenli olarak besleme çalışmaları yapılıyor. Ekipler ayrıca vatandaşlardan gelen istek ve önerileri de değerlendirerek soğuk kış günlerinde sahipsiz hayvanların aç kalmamaları için özveri ile çalışıyor.

Tekirdağ Valisi Soytürk, şehit ailelerini ziyaret etti Tekirdağ Valisi Soytürk, şehit ailelerini ziyaret etti

“CANLILARIMIZIN AÇ KALMAMALARI İÇİN BESLEME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Son günlerde kentimiz yoğun kar yağışı altında. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için ekiplerimiz var gücüyle çalışıyor. Soğuk kış günlerinde yemek bulmakta zorlanan sokaktaki sahipsiz hayvanlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. 11 ilçe genelinde dört mevsim yaptığımız besleme çalışmalarına, hava şartlarının kötüleşmesiyle birlikte ağırlık verdik. Ekiplerimiz, sokaktaki canlılarımızın aç kalmamaları için aralıksız olarak besleme çalışmaları yapıyor. Sokaktaki canlılarımızın da en az bizim kadar yaşama hakları var. Bizler de bu hakka saygı duyuyoruz. Bu kapsamda sahipsiz hayvanlarımızı besleme çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.