Kapaklı’nın En’leri Ödül Gecesi, 22 Şubat Perşembe günü saat 19.00’da Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Geceye Kapaklı ve Çerkezköy protokolünün yanı sıra ödül alan adaylar, sponsorlar ve çok sayıda davetli katıldı. 

Gece, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Gece Mertcan Türkeri’nin sahne almasıyla devam ederken daha sonra Kapaklı Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Çil, bir konuşma gerçekleştirdi. 

Kapaklinin Enleri 2024 31

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çil, “Bu gece böyle mükemmel bir ortamı oluşturmamıza katkı sağlayan siz değerli misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

"GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Adem Çil konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kapaklı Gazetesi olarak 11 yıldır halkımızın doğru haber alma ve bilgi edinme hakkı için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu süre zarfında zor dönemlerden geçsek de başta Kapaklı halkımız, iş insanlarımız, kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleriyle güzel işlere imza attığımızı düşünüyorum.   

Biz gazetecilerin genelde eleştiren tarafta olduğu düşünülür. Bizler de bu algıyı kırmak, Kapaklı’da başarıyı teşvik etmek, başarılı olan kişi ve kuruluşları ödüllendirmek için böyle bir ödül gecesi düzenleme kararı aldık.   

İlk yıl pandemi dolayısıyla gecemizi düzenleyemedik. 2. yıl muhteşem bir gecede ödüllerimizi sahiplerine takdim ettik. 3. yıl bütün hazırlıklarımızı tamamlamışken acı bir deprem ile yıkıldık ve gecemizi ileri bir tarihe erteleyerek bugünlere kadar geldik.   

Buradan pandemi döneminde ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum.   

"HERKES BİZİM İÇİN DEĞERLİ"

Bugün 24 kategoride ödüllerimizi dağıtacağız. Ödül alan, alamayan herkes bizim için çok değerli ve yılın eni olmaya layık. Şimdiden ödül alacak olan adaylarımızı tebrik ediyor, önümüzdeki yılın organizasyonu için aday olmayı düşünen adaylarımıza da başarılar diliyorum.  

KAPAKLI ŞİİRİNDEN BİR DÖRTLÜK OKUDU

Yakın zamanda pek yazmasam da uzun yıllardır amatör olarak şiir yazmaktayım. Sözlerime yazmış olduğu Kapaklı şiirinden bir dörtlük ile son vermek istiyorum.   

Daha dün köy idin bugünse ilçe,   

Çerkezköy Kapaklı geçmiş iç içe,   

Değerini bilmeli gelen her kimse,   

Geleceğin parlak büyük KAPAKLI  

Diyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” 

İŞTE ÖDÜL ALAN İSİMLER

Adem Çil’in konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Protokol üyeleri tarafından adaylara ödülleri takdim edilirken ödül alan isimler şu isimlerden oluştu: 

Yılın Milletvekili – Selcan Taşçı Hamşıoğlu 

Yılın Siyasetçisi – Candan Yüceer 

Yılın İlçe Başkanı – Emir Tarcan 

Yılın Sağlık Kuruluşu – Optimed Hastanesi 

Yılın Kurumu – Kapaklı Belediyesi 

Yılın Okulu – Kapaklı Ortaokulu 

Yılın Muhtarı – Seçkin Dilsiz 

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu – Kömürköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 

Yılın İş İnsanı – Gürkan Turhan 

Yılın Mekanı – Anadolu Taş Fırın 

Yılın Spor Kulübü – Kapaklıspor 

Yılın Belediye Meclis Üyesi – Kazım Doğaç 

Yılın Kamu Yararına Çalışan Derneği – Türk Kızılay Kapaklı Şubesi 

Yılın Projesi – Ata/Yerli Tohum Projesi 

Yılın Sendikası – Türk Metal Sendikası Kapaklı Şubesi 

Yılın Gayrimenkul Firması – Turhan Emlak Otomotiv İnşaat 

Yılın İnşaat Firması – Enes Acar A.Ş. 

Yılın Gazetecisi – Berke Özen 

Yılın Yazarı – Hayri Varol 

Yılın Sporcusu – İlayda Alkan 

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi - Kapaklı Samsun Alaçamlılar Derneği 

Yılın Hayırseveri - Ahmet Kaymaz 

Vefa Ödülü - 1994-1999 dönemi Kapaklı Belediye Başkanı Enver Özel 

Vali Soytürk: Kadir Gecesinin huzur getirmesini temenni ediyorum Vali Soytürk: Kadir Gecesinin huzur getirmesini temenni ediyorum

Kapaklı'nın En'leri 2024 Foto Galeri: Kapaklı'nın En'leri 2024