Yüzlerce işsiz vatandaşa umut oluyor

Kapaklı Belediyesi tarafından kurulan ‘Kariyer ve İstihdam Ofisi’, yüzlerce kişiyi iş sahibi yapmaya devam ediyor.

Yüzlerce işsiz vatandaşa umut oluyor

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediyesi "Kariyer ve İstihdam Ofisi" tarafından düzenlenen iş arayan vatandaşlar ile personel arayan işvereni bir araya getiren toplu iş görüşmeleri devam ediyor.

Yenilenebilir enerji sektöründe Avrupa serbest bölgesinde 2019 yılından itibaren faaliyetlerine başlayan ve cam elyaf kumaş üretimi yapan " Hengshi Turkey Fiber Glass" firması ile Kapaklı Belediyesi "Kariyer ve İstihdam Ofisi" öncülüğünde 120 kişi ile görüşüldü. İşe alım sürecinde 1. etapta yapılan değerlendirme ve mülakatlar sonucunda 40 kişi işe kabul edildi.

"İŞVEREN TEMSİLCİLERİ İLE İŞ ARAYAN VATANDAŞLAR BİR ARAYA GELİYOR"

İş arayan vatandaşlar, kendilerine iş bulma imkanı tanıdığı için Kapaklı Belediyesi’ne teşekkür ederken, işverenler de işçi açığını kapatma imkanı sağladıkları ve böyle hizmetten duydukları mutluluğu ifade ettiler. Kapaklı’da iş arayan vatandaşların "Kariyer ve İstihdam Ofisi" başvurabileceğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin , "Kariyer ve İstihdam Ofisi" iş arayan vatandaşlarımız ve fabrikalar arasında bir köprü oluyor. Birçok sanayi kuruluşu ile irtibat halindeyiz, onların istek ve taleplerine göre vatandaşlarımızı yönlendiriyoruz ve iş bulmalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 12:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3