Yusuf Çetin'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Yusuf Çetin'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kapaklı Gazetesi - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, "Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren ve ihtiyacımız olduğunda desteklerini bizlerden esirgemeyen, fedakâr kadınlarımıza gereken değeri vermek bizler için olmazsa olmaz şartlardandır." dedi.

"VAROLMALARINI ÖNEMSİYORUZ"

Türk kadınının tarihte her zaman önemli bir yere sahip olduğunu belirten Çetin, "Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ve buna paralel olarak gereken saygınlığı gördüğünü unutmamak gerekir.  Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu da çok iyi belirlemiştir. Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdığımız öyle büyük kadın neferler olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir. 

“Dünya’da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” Bu sözler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait. 
 Ailenin çekirdeği hükmünde olan ve tüm toplumlarda büyük bir değeri olması gereken kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman önemseyip İYİ PARTİ olarak yönetimlerimizin her kademesinde de varolamarını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

"EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM"

Çetin msajını şu ifadelerle tamamladı: "Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Türk kadını tarihin her döneminde eşi, ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla en üst değere layık olmuş ve tarih yazmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesinde saygıdeğer yerini almasını bilmiştir.

Bizlere her alanda rehber olmaya çalışan, yaşantımız boyunca desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen fedakâr Kadınlarımıza saygı ve sevginin olduğu bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum." 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 10:50

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65