Yanıkağıl ile Karaağaç Mahalleleri arasındaki menfez yenilendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Yanıkağıl ile Karaağaç mahalleleri arasında bulunan menfezi yenileyerek modern ve kullanışlı hale getirdi.

Yanıkağıl ile Karaağaç Mahalleleri arasındaki menfez yenilendi

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı Fen İşleri Dairesi Akarsu Yapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince Yanıkağıl ve Karaağaç Mahallesi arasında gerçekleştirilen menfez yenileme çalışmaları tamamlandı.

Mevcutta 4x3 yetersiz kesitte ve yaklaşık 4 metre genişliğindeki betonarme menfez, çok plakalı çelik menfez olarak yenilendi. 12 metrekare hidrolik alanlı eski menfez, 27 metrekare hidrolik alana yükseltildi. Yapılan imalat ile yol profil ve platform genişliğinde iyileştirme yapılarak görüş mesafesi arttırıldı ve platform genişliği 9 metreye çıkarıldı. Yapımı tamamlanan menfezin yoluna 520 ton sıcak asfalt serimi yapılarak yol çalışmaları da tamamlandı.

“KENTİMİZİN HER NOKTASINA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Mavi gözlü kentimizin her noktasına büyük bir özveriyle hizmet götürüyoruz. Ekiplerimiz 2021 yılı faaliyet programı kapsamında mesai mefhumu gözetmeksizin, sahada çalışmalarını sürdürüyor ve halkımızın ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışıyla halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Yapımı tamamlanan çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 13:42

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 3 hafta Önce

Çok geç kalınmış olsada yinede teşekkür ederiz TBB

SIRADAKİ HABER

banner65