Türk Metal Sendikası, Kapaklı’ya 24 derslikli okul kazandıracak

Türk Metal Sendikası tarafından Kapaklı’ya 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılacak.

Türk Metal Sendikası, Kapaklı’ya 24 derslikli okul kazandıracak

Kapaklı Gazetesi - Türk Metal Sendikası, Kapaklı’ya 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazandıracak. Önceki gün düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Kapaklı OSB’lerimizin bulunduğu bir bölge. Özellikle Çerkezköy’e bağlı olarak gelişmiş bir alan. Büyük ilçelerimizden bir tanesi, 120 binin üzerinde nüfusu var. Ara eleman yetiştirme konusunda meslek liseleri ciddi önem taşımaktadır ve bu liselere olan talep de gittikçe artıyor.” dedi.

Protokol, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Murat Eren, Kapaklı Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ, Türk Metal Sendikası Genel Mali Sekreteri Murat Salar tarafından Valilik Toplantı Salonu’nda imzalandı.

“MESLEK LİSELERİNE TALEP GİTTİKÇE ARTIYOR”

Törende konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “24 derslikli çok amaçlı bir eğitim kurumu yapılacak. Kapaklı OSB’lerimizin bulunduğu bir bölge. Özellikle Çerkezköy’e bağlı olarak gelişmiş bir alan. Büyük ilçelerimizden bir tanesi, 120 binin üzerinde nüfusu var. Ara eleman yetiştirme konusunda meslek liseleri ciddi önem taşımaktadır ve bu liselere olan talep de gittikçe artıyor. Çünkü OSB’lerde çalışan işçi kardeşlerimizin özellikle mesleki eğitim alarak buralarda başlamış olması bir avantaj. Hem işveren açısından hem kendileri açısından bir avantaj. Aranan eleman oluyorlar, özlük hakları, ücretleri, çalışma şartları ona göre belirleniyor. Böylece kalifiye eleman olarak işe başlamış oluyorlar. İlimizde nitelikli eleman sayısının fazla olması önemli. İnşallah sizin yapacağınız okul ve buna benzer yapılmış olan okullarda da yetişmiş olan elemanlarla temin edilecek. Hayırlı uğurlu olsun. Teşekkür ediyoruz. Güzel bir çalışma olacak ve güzel insanlar yetişecek diye ümit ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“SONUNA KADAR DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Uysal Altundağ da, projeye destek vereceklerini belirterek, “Sonuna kadar bu projelerin yanında olmaya, destek olmaya çalışıyoruz. Bu ülkenin en büyük en güçlü sendikası olarak ülkemize, devletimize, milletimizi olan sadakatimizi, sevgimizi bu tip projelerle de elimizden geldiğince destekleyerek göstermeye çalışıyoruz. Dolayısıyla böyle bir hizmet için ben tüm heyete teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu..

“ATÖLYELER DE KAZANDIRILACAK”

Kapaklı’nın nüfusunun hızla arttığını ve buna bağlı olarak derslik ihtiyacının da gün geçtikçe arttığını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Bu bağlamda ilçemize okul kazandırmak amacıyla hayırseverlerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde geçtiğimiz yıl Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak tarafından ilçemize 21 derslikli Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu kazandırılmıştı. Bugün de bölgemizde görev yaptığı yıllardan bugüne dostluğuna mazhar olduğum, Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak ile yaptığımız görüşmeler ve istişareler neticesinde ilçemize önemli bir yatırımın protokolünü imzaladık. Türk Metal Sendikası tarafından kentimize 24 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve atölyeler kazandırılacak. Eğitim yuvamızın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 18:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER