Türk Metal Sendikası greve gidiyor

Türk Metal Sendikası (TMS) toplu iş görüşmelerinde 'Grev' kararı aldıklarını duyurdu.

Türk Metal Sendikası greve gidiyor

Kapaklı Gazetesi - Türk Metal Sendikası Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, sendikanın grev kararı aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan TMS Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, ‘’15/01/2020 Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasındaki görüşmeler 7 Ekim 2019 tarihinde başlamıştı. MESS tarafının, işçilerin içinde bulunduğu zor koşulları hiçe sayan tekliflerinde ısrar etmeleri nedeniyle müzakereler tıkanmış ve sendikamız bir dizi eylem kararı alarak uygulamaya koymuştu. Ülkenin dört bir yanında örgütlü olduğumuz fabrikalarda devam eden eylemlerimiz Pazar günü gerçekleştireceğimiz Türk Metal’in Büyük Bursa Mitingi ile meydanlara taşınacak. "dedi.

‘’GREV KARARI ALMIŞTIR’’

Grev kararı aldıklarını belirten Özden şöyle devam etti: " MESS’in uzlaşmaz tutumu karşısında eylemlerimiz yaygınlaşarak devam ederken sendikamızca grev kararı alınmıştır. Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, alınan grev kararı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimize dikkat çekerek, “İşveren sendikası MESS ile masada anlaşamayan, metal işçisine dayatılan yoksulluk ücretini kabul etmeyen sendikamız, grev kararı almıştır.” dedi.

Grev kararının hayırlı olmasını temenni eden Özden, “Sendikamız üyelerimizin hak ve özgürlükleri için mücadelesini kararlılıkla sürdürecek, temsil ettiği üyelerinden aldığı güçle yolundan dönmeyecektir. Kararımızın sendikamıza, üyelerimize ve işçi sınıfımıza hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 12:29

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3