Turhan: Örnek bir dernek olmak istiyoruz

Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkan Adayı İlhan Turhan, düzenlediği kahvaltı programında bölgedeki emlakçılarla bir araya geldi. Programda konuşan Turhan, ‘’Her bölgeye örnek bir dernek olmak istiyoruz.’’ dedi.

Turhan: Örnek bir dernek olmak istiyoruz

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkan Adayı İlhan Turhan, düzenlediği kahvaltı programında bölgedeki emlakçılarla bir araya geldi. Programda konuşan Turhan, ‘’Her bölgeye örnek bir dernek olmak istiyoruz.’’ dedi.

Kongre heyecanının sürdüğü Kapaklı Emlakçılar Derneği’nde başkan adaylarından İlhan Turhan, bölgedeki emlakçılar için bir kahvaltı programı düzenledi. Yeşilçam Kafe’de düzenlenen kahvaltı programına katılım bir hayli yoğun olurken, Turhan misafirlerini kapıda karşılayarak yakından ilgilendi.

‘’EMLAKÇILAR İNSANLARIN SİGORTASIDIR’’

Programda ilk olarak Kapaklı Emlakçılar Derneği Kurucu Başkanı Hüseyin Akın söz aldı. Konuşmasında dernek üye sayısının azlığına dikkat çeken Akın, ‘’Önümüzdeki hafta Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz kongre öncesi bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Bu birlik ve beraberliği gördükten sonra gerçekten çok mutlu oldum. Biz diyoruz ki; emlakçılar her zaman Kapaklı’da birlik olmalı, beraber olmalı. Çünkü emlakçılığı kimse ikinci sınıf bir meslek gibi göremez. Emlakçılar insanların geleceğidir, sigortasıdır. Şu anda salonda 200-300 meslektaşımız var ama derneğimizde 60-70 üyemiz mevcut. Bugünden sonra geçmişe bakmayarak herkesin en azından üye olmasını istirham ediyorum. Emlakçılar olarak bir arada olmamız gerektiğini düşünüyorum.’’ dedi.

‘’BÖLGEYE ÖRNEK BİR DERNEK OLMAK İSTİYORUZ’’

Ardından Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkan Adayı İlhan Turhan katılımcılara hitap etti. Seçildiği takdirde yapmayı planladığı projelerden bahseden Turhan, konuşmasında şu sözlere yer verdi; ‘’Yaklaşık 2008’den beri Kapaklı’da emlak sektörüne hizmet vermekteyim. Buradaki eksiklerimizi hepimiz görüyoruz. En basit örneğimiz de ilçemizde 400’ün üzerinde emlakçı arkadaşımızın olması fakat derneğe kayıtlı 68 üyemiz mevcut. Bu bizim için üzücü bir durum. 2013’te kurulan derneğimizin 7. Yılını doldurmuş bulunuyoruz. Biz isterdik ki buradaki tüm meslektaşlarımızın bir söz hakkı olsun. Allah izin verirse biz seçimleri aldığımızda ilk olarak bunu değiştirmek istiyoruz. İnşallah tüm siyasi partilerimiz, meslektaşlarımız ve ilçenin önde gelenlerini bir yemekte toplayıp diğer sorunlarımızı da gidereceğiz. Akabinde yönetim olarak derneğimize bir lokal kazandırmak istiyoruz. Her bölgeye örnek bir dernek olmak istiyoruz.’’

‘’SORUNLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ’’

Emlakçıların sorunlarına çözüm bulmak için aday olduklarını dile getiren İlhan Turhan, ‘’Bizler burada 81 ilden gelen yatırımcılara hitap ediyoruz. Emlakçılık demek herkesin geleceği demek ve herkese gelecek vaad ediyoruz. İkinci sınıf bir esnaf değiliz. Bugün kamu alanlarında, tapu dairelerinde, kaymakamlık binalarında işleriniz gecikiyorsa bunları çözmek için uğraşacağız. Biliyoruz ki herkesin farklı yerlerden gelen müşterileri var ve vakit kaybetmek istemiyorlar. Geciken işler bazen caymalara sebep oluyor. İnşallah bunları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapacağız. Ben şimdiden, gerçekleşecek olan kongrenin hakkımızda hayırlı olmasını diliyorum, sizlere de buraya katıldığınız için teşekkür ediyorum.’’ Diyerek konuşmasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2020, 11:36

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3