TDP Kapaklı ilçe Başkanı Çiğdem Banalı Bülbül: Kadına şiddet insanlığa ihanettir

Türkiye Değişim Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Çiğdem Banalı Bülbül, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

TDP Kapaklı ilçe Başkanı Çiğdem Banalı Bülbül: Kadına şiddet insanlığa ihanettir

Kapaklı Gazetesi - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla parti hizmet binası önünde kadınlara marteniçka ve maske dağıtan TDP Kapaklı İlçe Başkanı Çiğdem Banalı Bülbül, kadınların özel gününü kutladı. Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Başkan Banalı Bülbül, “Kadına şiddet, hem bireye, hem aileye, hem de insanlığa karşı bir ihanettir.” dedi.

“MODERN TÜRKİYE’NİN SİMGESİ KADINLARIMIZDIR”

Başkan Banali Bülbül, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “8 Mart1857' de ABD' de bir tekstil fabrikasında çıkan yangında haklarını aramak için grev yapan 120 kadın işçi kurulan barikatlar nedeniyle kaçamamış ve yanarak can vermiştir. 8 Mart haklarını almak için can vermiş emekçi kadınları Anma Günü'dür. “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında fedakârlıkları ve cesaretleriyle ülkemiz üzerinde büyük emeği geçen Türk kadınının siyasal, sosyal ve ekonomik haklarını elde edebilmesi için başlattığı mücadele ile ülkemiz kadınına seçme ve seçilme hakkı vermiş, dünyaya örnek teşkil edecek bu hareketle, kadınlarımız toplumsal hayat içerisinde yerini alarak şüphesiz döneminin en ileri adımlarından biri atılmıştır. Modern Türkiye'nin simgesi olan kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayata katılımının teşvik edilmesine olan ihtiyaç açık ve net bir şekilde ortadadır. Toplumsal dönüşüme katkı sağlamanın en önemli adımı şüphesiz kadınlarımıza iş süreçlerinden başlayarak fırsat eşitliği sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

“KADINLARIN MAZUR KALDIĞI TÜM OLUMSUZLUKLAR İNSAN HAKLARI İHLALİDİR”

Kadınların, ailenin ve toplumun temel taşı olduğunu belirten Başkan Banalı Bülbül, “Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Bu kapsamda, kadınlarımıza hayatın tüm alanlarında hak ettiği değeri vermek, toplumda eşit ve saygın bir yer sağlamak herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir. Unutmamak gerekir ki; ailelerin temel taşı olan kadınların önceliği sevgi, emek ve erdemdir. Kadın elinin değdiği her şeyde güzellik, nezaket ve derinlik bulunmaktadır. Son yıllarda artışa geçen kadına uygulanan her türlü şiddetin ve öfkenin hiçbir gerekçesi olmaz ve olamaz. Kadınlarımızın maruz kaldığı tüm olumsuzluklar, insan hakları ihlalidir. Kadına şiddet, hem bireye, hem aileye, hem de insanlığa karşı bir ihanettir. Ben bu dünyayı birleştiren, tamamlayan, büyüten, çoğaltan kadınlarımızın daha güzel yapacağına inanıyorum. Kadınlarımızın, büyük bir özveriyle dün olduğu gibi bugün de sağlıklı, mutlu ve güzelliklerle dolu ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağına inanıyor, her şeyin en güzeline layık olan Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 18:07

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65