Optimed, ‘Online Doktor’ uygulamasını başlattı

Özel Optimed Hastanesi, COVID-19 salgını sürecinde hastaneye gelemeyen hastalar için ‘Online Doktor’ uygulamasını başlattı.

Optimed, ‘Online Doktor’ uygulamasını başlattı

Kapaklı Gazetesi - Özel Optimed Hastanesi başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, yeni başlattıkları ‘Online Doktor’ uygulaması hakkında bilgiler verdi. Çalışkan, uygulamanın ilk etapta Beslenme ve Diyet, Psikolog, Psikiyatri ve Çocuk Hastalıkları bölümlerinin hizmet verdiğini söyledi.

Özel Optimed Hastanesi, koronavirüs salgını sürecinde hastaneye gelemeyen hastaları için geçtiğimiz ay yeni bir sağlık hizmeti sunmaya başladı. Hayata geçirilen online doktor hizmeti ile evden çıkamayan her bireye, hastane bünyesindeki görev yapan uzmanlar tarafından whatsapp aracılığı ile görüntülü görüşme gerçekleştirilerek tek tek ulaşılıp, şikayetlerini dinlemeleri ve bireylerin sağlık sorunlarına yanıt vermeleri sağlanacak.

‘’HASTANEYE GEREK KALMADAN GÖRÜŞEBİLİYORSUNUZ’’

Online sağlık hizmeti ile ilgili bilgi veren Optimed Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Başhekimi, Op. Dr. Recep Çalışkan, ‘’Online Doktor” hizmeti ile hastaneye gidemediğiniz durumlarda, bulunduğunuz yerden randevu alarak ihtiyacınız olan branştan uzmanınıza online ulaşabiliyor ve görüntülü görüşme ile sağlığınızla ilgili merak ettiğiniz konuları danışabiliyorsunuz. Sadece gerekli hallerde tanı ve tetkik işlemleri yaptırmak için gelmeniz gerekirse uzmanımız sizleri bilgilendiriyor, ardından kontrolleriniz ve sonuçlarınız için hastaneye gelmenize gerek kalmadan online görüşebiliyorsunuz.’’ dedi.

‘’ÇAĞRI MERKEZİ VEYA WHATSAPP’TAN RANDEVU ALINABİLİYOR’’

Çalışkan, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Koronavirüs sürecinde başlattığımız sağlık hizmetini ertelemek istemeyen hastalarımız için online yöntemle çözüme kavuşturmak adına, onların her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istedik. Hastalarımız, Optimed hastanesinin çağrı merkezinden veya WhatsApp İletişim hattından bize ulaşarak randevu alabiliyor. Başvuru onaylandıktan sonra hastalarımıza randevu bilgisi için geri dönüş sağlıyoruz. Uzmanlarımız hastalarımızı randevu saatinde görüntülü arıyor ve görüşmeye başlıyor. Online görüşme süresi her branşın muayenesi ne kadar ise o kadar dakika sürüyor.”

‘’SAĞLIK İHMALE GELMEZ’’

Son olarak vatandaşlara tedbirleri olmaları konusunda uyarıda bulunan Doktor Çalışkan, ‘’Bu dönemde zorunlu olmadıkça evden çıkmayan ama bizlere ihtiyaç duyan hastalarımıza bu şekilde hizmet vererek sağlıklarının daima güvende olduğunu hissettirdik. Artık desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da hastanemizde en güvenli koşullarda sağlık hizmeti almaları için önlemlerimizi de alarak nitelikli ve güvenli sağlık hizmetine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sağlık ihmale ya da ertelemeye gelmez. Bu nedenle hastalarımızın sağlık problemlerinde en güvenli koşullarda yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz.’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 18:07

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65