MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, öğretmenlerin özel gününü kutladı

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, öğretmenlerin özel gününü kutladı

Kapaklı Gazetesi - 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımlayan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de andı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, öğretmenlerin şekillendirdiğini söyleyen Bütün mesajında şu sözlere yer verdi: “Bilindiği üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 93 yıl geçmiştir. Bu tarihi gün ise 40 yıldır Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren ve ahlaken fakir düşecek bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir. Öğretmenler; Türk toplumunun mihenk taşıdır. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir sahibi olmasında hayati rolü olan öğretmenlerimizin aziz Milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır. Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte emekleri bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.

Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, her alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da çağdaş eğitimden geçmektedir. Ülkemizin yarınları açısından büyük avantaj sahibi olduğumuz genç nüfusu çağdaş bilgi ve beceriye hâkim kıldığımız takdirde Türkiye’yi lider ülke hedefimize taşıyacağımıza hiç şüphe yoktur. Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan fedakarlığın adı olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, Lider ülke Türkiye için, aydınlanma ve çağdaşlaşma mücadelesine bir ömür veren ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 17:41

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65