Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Meral Akşener Alpullu’ya geliyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 7 Nisan’da Alpullu Şeker Fabrikası’na gelecek.

Meral Akşener Alpullu’ya geliyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 7 Nisan’da Alpullu Şeker Fabrikası’na gelecek.

Ülke genelindeki 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararına gelen tepkiler çığ gibi büyüyor. Kararı protesto eden İYİ Parti Tekirdağ İl ve İlçe yönetimleri 07 Nisan 2018 Cumartesi Günü saat 13.00 ‘da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önderliğinde Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Alpullu Şeker Fabrikası’nda buluşacak.

‘’FABRİKANIN SATILMASI MİRASYEDİCİLİKTİR’’

Düzenlenen protesto öncesi yazılı basın açıklamasında bulunan İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Türkiye’deki tarım ve hayvancılık hakkında açıklamalarda bulundu. Tarımın ve hayvancılığın yeterince desteklenmediğini belirten Çetin, ‘’Şeker fabrikalarının satılması mirasyediciliktir. Bu fabrikaların her biri Cumhuriyetin yatırımıdır. Halkın malı, yerli, milli demeden satılıyor, taş taş üzerine koyulmadan Atalarımızın kurduğu fabrikalar, düşmandan kurtardıkları limanlar, arsalar, dağlar satılarak ekonomi döndürülmeye çalışılıyor. Üretim ve yatırıma ilgisiz bir ekonomi politikası ve sıcak para olmadan dönmeyen çarklar bu zihniyetin sonuçları olarak karşımıza çıkıyor. Bugün mercimeği, bezelyeyi, fasulyeyi, ineği, eti, samanı dışarıdan alan bir Türkiye var. AKP 16 yıl boyunca tarımı, hayvancılığı ve her türlü üretimi yok etti.’’ Dedi.

‘’MİLLETİN SAĞLIĞINI SATIYORLAR’’

Şeker fabrikalarının satılması ile dolaylı yoldan toplumun sağlığıyla oynandığını belirten Çetin, ‘’Şimdi sırada şeker fabrikaları var. Şeker stratejik bir ürün, fabrika arazileri çok değerli ve yıllardan beridir buradan geçimini sağlayan binlerce insan var. Bunlardan daha da vahimi pancar şekeri yerine ikame edilecek olan mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker kısaca NBŞ’nin sağlığa son derece zararlı olması. NBŞ, mısırdan üretilen ve kristalize olmadığı için de içecek ve hazır gıda sektöründe kullanılan obezite, karaciğer yağlanması, kalp damar hastalıkları ve kansere yol açan bir ürün. Çok uluslu şirketlerin bize enjekte ettiği bir zehir. Kapalı kapılar ardında, tercümansız yapılan toplantılarla sadece şeker fabrikalarını değil milletin sağlığını satıyorlar.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ALPULLU BİZİM BÖLGEMİZİN KALESİDİR’’

Alpullu Şeker fabrikasının milli bir değer olduğunu belirten Çetin, ‘’Bu Fabrikaları ABD'li Cargill firmasının talimatı ile mi satıyorsun?  Rıza ZARRAB karşılığı 14 Şeker Fabrikası'nı ABD'lilere verdin mi? Milletten üç çocuk isterken bu fabrikaları satarsan milletin zürriyetinin kesileceğini bilmiyor musun? Bu fabrikaları babanız mı yaptı ki miras malı gibi satmaya kalkıyorsunuz? Bu fabrikalar babalarının malı değildir, bu fabrikalar dedelerimizden çocuklarımıza bizim malımız. Bizler, 21. Yüzyılın kapitülasyonlarını yaşıyoruz. Vatan savunması sadece sınırda düşmana silah çekmekle olmaz; bize bırakılan mirasa sahip çıkmakla olur. Bu Özelleştirmelere, peşkeş çekilmelere dur demek de bir vatan savunmasıdır. Atatürk’ün sözüyle ‘ Fabrikalar şehrin kaleleridir.’ Alpullu Şeker fabrikası da bizim bölgemizin kalesidir.’’ Sözlerini kullandı.

VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

Düzenlenen programa tüm vatandaşları davet eden Çetin, açıklamasını şu ifadelerle noktaladı; ‘’Tüm üretici kuruluşlarını, üreticileri, köylüleri, işçileri, kısaca Cumhuriyetin mirasına sahip çıkmak ve evlatlarımızın geleceğine sahip çıkmak için herkesi satışa dur demek üzere 7 Nisan 2018 tarihi saat 13.00'da Alpulu Şeker fabrikamızın önüne davet ediyoruz.’’

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65