Meclisin 2. oturumu tamamlandı

Kapaklı Belediye Meclisi Eylül ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu gerçekleştirmek üzere toplandı.

Meclisin 2. oturumu tamamlandı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu, Kapaklı Belediye Meclis Başkan Vekili İbrahim Aktürk başkanlığında gerçekleştirildi.

İlk oturumda komisyona sevk edilen konuların görüşüldüğü toplantıya Kapaklı Belediyesi Meclis Üyeleri Kemal Kenar, Tahsin Aras, Selvi Acet, Halil İbrahim Erkan ve Emrah Sevinç katılım sağlamadı.

HİSSE SATIŞI ONAYLANDI

Toplantıda ilk olarak İmar Komisyonu’na havale edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından Fatih Mahallesin 326 ada 18 nolu parselde bulunan belediye hissesinin hissedarına satılması konusu görüşüldü. Komisyon, hissenin hissedarına satılmasını onaylarken, meclis üyeleri de komisyon raporunu oy birliği ile onayladı.

BAŞARILI SPORCU ÖDÜLLENDİRİLECEK

Meclisin bir sonraki gündeminde Spor İşleri Müdürlüğü tarafından sunulan ödüllendirme konulu yazı görüşüldü. Konuyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından yapılan bilgilendirmede, ‘’14-20 Ocak tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks şampiyonasında 63 kg’da Yıldız Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Deniz Mutlu Can’ın ödüllendirilmesine ve konuyla ilgili belediye başkanına yetki verilmesine karar verildi.’’ Denildi. Komisyonun bu kararı meclis üyelerince oy birliği ile onaylandı.

KAPAKLI BELEDİYESİNE ŞEHİR PLANCISI ALINACAK

Görüşülen diğer bir gündemde, Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan sözleşmeli personel maaş belirlemesi konusu oldu. Komisyon tarafından 1 adet Şehir Plancısının Kapaklı Belediyesinde istihdam edilmesine karar verilirken, komisyonun bu kararı da meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Trakya Kalkınma Ajansı ve Kapaklı Belediyesinin ortak yürüttüğü Kapaklı Mantar Üreten ve İşleyen Evler projesi ile ilgili, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından alınan karar da oylandı. Konuyla ilgili komisyon tarafından yapılan bilgilendirmede; ‘’Kapaklı Belediyesinin, proje için payına düşen 1 milyon 498 bin 255 TL’lik toplam eş finansmanını sağlamasına, proje hesabı açmasına, hesaba kaynak aktarımı yapmasına ve hesaptan harcama yapmasına karar verildi.’’ İfadeleri yer aldı. Komisyonun bu raporu da oy birliği ile kabul edildi.

KAZAK GÖLÜ MESİRE ALANI’NDAKİ TUVALETLER ÜCRETLİ OLDU

Meclisin ikinci oturumunun son gündeminde ise Tarife Komisyonu’nun, Kazak Gölündeki tuvaletlerde hizmet karşılığı alınacak ücret tarifesi ile ilgili kararı oylanarak karara bağlandı. Komisyon raporlarının karara bağlanmasının ardından meclis oturumu noktalandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 16:16

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan dikoğlu
Adnan dikoğlu - 4 hafta Önce

Koca belediye çişe para mı alacak ?

SIRADAKİ HABER

banner3