Kendi küçük ama yüreği kocaman

Topladığı mavi kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne bağışlayarak tekerlekli sandalye alınmasına katkı sağlayan Sahra Riya Aydın'a, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Kendi küçük ama yüreği kocaman

Kapaklı Gazetesi - Topladığı mavi kapakları Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi’ne bağışlayarak tekerlekli sandalye alınmasına katkı sağlayan Sahra Riya Aydın'a, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Sahra Riya Aydın bir süre önce ‘Bir Kapak Bir Umut’ kampanyasına destekte bulunarak Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı şubesine tekerlekli sandalye alınmasına katkı sağladı. Minik kızın bu ince hareketi büyük takdir gördü. Sahra Riya Aydın’ın makamında ağırlayan Başkan Çetin, Aydın’a bir teşekkür belgesi takdim etti.

‘’EVLADIMIZI VE AİLESİNİ TEBRİK EDİYORUM’’

Konuyla ilgili yaptığı açıklama yapan Başkan Çetin, ’’Bir Kapak Bir Umut’’ diyerek engelli kardeşlerimize umut olan Sahra kızımıza teşekkür belgesi vererek kendisini onure ettik. Bu örnek davranışından dolayı evladımızı ve kıymetli ailesini tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk taşıyan ve hiç çekinmeden yerdeki kapağı dahi alıp kampanyaya destek veren herkese de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu kampanyaya katılan herkes engelli kardeşlerimize yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sağlamış oluyor. Çocuklarımızın bu konu hakkında bilinçlenmesi, duyarlı olması bizleri mutlu ediyor. Unutulmamalıdır ki plastik kapaklar 400 yıl gibi uzun bir süreç sonra doğadan yok olma aşamasına geliyor. Buradaki amaç plastik kapakların geri dönüşüm işlemini yaparak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir doğa bırakmak. Bir diğer amaç ise de engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları olan tekerlekli sandalyeleri temin etmektir." dedi.

ÇAĞRIDA BULUNDU

Ayrıca kampanyaya destekte bulunmak isteyen vatandaşlara da çağrıda bulunan Başkan Çetin, " Vatandaşlarımız topladıkları mavi kapakları Cumhuriyet mahallesi Vatan caddesi No:25 adresindeki Kapaklı Sakatlar Derneğine teslim ederek kampanya destek olarak engelli kardeşlerimize bir umut olmaya ve onların yüzlerini güldürmeye katkıda bulunabilirler " dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 18:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3