Kapaklı’nın içme suyu sorunu çözüme kavuşuyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Ayvacık Göleti’nin rezervuarı ile Kapaklı’daki içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

Kapaklı’nın içme suyu sorunu çözüme kavuşuyor

Kapaklı Gazetesi - Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

TEKİRDAĞ-SARAY AYVACIK GÖLETİ İSALE HATTI VE ARITMA TESİSİ İNŞAATINA BAŞLANDI

Bu kapsamda Tekirdağ-Saray Ayvacık Göleti İsale Hattı ve Arıtma Tesisi Projesinde çalışmaların başlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘’Proje ile Tekirdağ İli, Saray İlçesi, Ayvacık Mahallesinde yapımı tamamlanan Ayvacık Göleti’nin rezervuarından alınan ham suyun arıtılmak suretiyle, Saray ve Kapaklı İlçelerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanmasını sağlanacaktır.’’ dedi.

8 BİN 750 METRE HDPE BORU TEMİNİ YAPILACAK

Genel Müdür Yıldız, Proje Kapsamında da; 25.500 m 3 /gün kapasiteli konvansiyonel tipinde ve tek kademeli İçmesuyu Arıtma Tesisi ile 27.500 metre İsale Hattı, 65 adet Sanat Yapısı, 5 000 m 3 ve 1 500 m 3 kapasiteli 2 adet Depo, 3 adet Terfi Merkezi, SCADA Otomasyon Sistemi, Enerji Nakil Hattı inşa edileceğini belirterek, Söz konusu iş kapsamında 8.750 metre HDPE boru temini yapılarak, hendek kazıları, boru alın kaynaklama ve boru döşeme imalatlarının devam ettiğini söyledi.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, son olarak, ‘’Bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.‘’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 11:23

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER