Kapaklı’da sağanak yağış hayatı felç etti

Kapaklı’da etkisini gösteren sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Kapaklı’da sağanak yağış hayatı felç etti

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’da öğle saatlerinden sonra başlayan sağanak yağış nedeniyle dereler taştı, ev ve iş yerlerini su bastı. Aynı zamanda yağış nedeniyle göle dönen yollarda araçlar mahsur kaldı.

Mevsim normallerinin üzerindeki yağış nedeniyle Kapaklı’da bulunan Karagözgölü Deresi ve Karaağaç Deresi taştı. Yoğun sağanak yağış nedeniyle birçok mahallede taşkınlar yaşandı. Sel felaketi nedeniyle ev ve işyerlerini su basan vatandaşlar yetkililere seslenerek bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Kapaklı’da yağıştan en çok etkilenen bölgeler dere kenarındaki ev ve iş yerleri oldu. Karaağaç Deresi’nin taşması sonucu Pınar Bulvarı’nın bir kısmı sular altında kaldı. Öte yandan derenin Karaağaç Mahallesi’ndeki bölümü de taşarak yolları adeta göle çevirdi. Jandarma ekipleri suyla dolan yollarda trafiği alternatif güzergahlara yönlendirerek kontrol altına aldı.

KARAGÖZGÖLÜ DERESİ TAŞTI

Yine Karagözgölü Deresi’nin taşması ile de Kapaklı – Çerkezköy yolu tamamen sulara gömüldü. Sularla kaplı yolda bazı araçlar mahsur kaldı. Dereden taşıp yola gelen sular, bir süre sonra bölgedeki bir sitenin duvarlarını aşarak bir daireye doldu. Sarmaşık Konutları 4. Blokta apartman görevlisi olan Erdal Aktaş’ın evi, dereden taşan suyun penceren içeri dolması sonucu kullanılamaz hale geldi.

ON BİNLERCE LİRALIK ZARARA YOL AÇTI

İlçede felaketin bilançosu bununla da sınırlı kalmadı. Karaağaç Mahallesi merkezindeki bazı işyerlerini de su bastı. Mağdur esnaflar, işyerlerindeki suyu kendi imkanları ile tahliye etmeye çalıştı. Fatih Mahallesi’nde de Emre Akgül isimli bir vatandaşın da evi sular altında kaldı. 

BAŞKAN ÇETİN VE TESKİ’YE SESLENDİ

Kapaklı İnönü Mahallesi Yücel Sokak’ta oturan Şevket Özkan’da yağışlar nedeniyle mağdur oldu. Zemin kattaki dairesine su dolduğunu belirten Özkan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ)’ye seslendi. Özkan, ‘’Su bastığında TESKİ’yi aradık personelleri ‘ben nereye yetişeyim’ dedi. Kendimiz suyu boşaltmaya çalışıyoruz. Artık canıma yetti. Bu daireyi satarken Mustafa Başkan bize altyapı yapılacağını, yol geleceğini söyledi. Altyapıyı ben yapayım onlar otursun. Şu an kendisine ulaşmam için 10 tane merdiven aşmam lazım. Ama gerekirse aşacağım.’’ dedi.

‘’BAŞKAN ÇETİN VERDİĞİ VAATLERİN HİÇBİRİNİ YAPMADI’’

Şevket Özkan’ın oğlu Selçuk Özkan da daireyi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve bir iş adamından aldıklarını fakat kendilerine verilen vaatlerin tutulmadığını belirtti. Özkan, ‘’Ben bu daireyi şu anki Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Şeref İkizler’den aldım. Daireyi alırken verilen vaatlerin hiçbiri yapılmadı. Daha yeni hat çekildi. 55 bin TL’ye aldım bu 4. su basışı. Kendilerine hiçbir şekilde ulaşım sağlayamıyoruz. Onu oraya biz getirdik, indirmesini de biliriz. Kapaklı’nın hali belli, 1 senedir neler yapıldığı belli.’’ İfadelerini kullandı.

''YETKİLİLERE ULAŞAMADIK''

Gazetemiz ihbar hattına gelen şikayetlere göre; Vatan Caddesi, Hürriyet Caddesi, Erbay Caddesi ve Faruk Ilgaz Caddesi de yağıştan etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Öte yandan vatandaşlar felaket esnasında TESKİ ve Kapaklı Belediyesi yetkililerine ulaşmakta zorluk çektiklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 23:37

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapaklı
Kapaklı - 2 hafta Önce

Önceki 3 dönem başkanlık yapan arkadaş show yapacağına altyapı yapsaymis daha ilk senede hemen bütün dertler bitsin istiyorsunuz mevsim normallerinin üzerinde bir yağış oldu Allah kimsenin başına böyle bir dert vermesin geçmiş olsun

Adana
Adana @Kapaklı - 2 hafta Önce

Daha 1 sene oldu çarşı içi cadde yapılamadı nasıl bi sistem anlamadım tarladan farkı yok

Şevket özkan
Şevket özkan - 2 hafta Önce

Şu ... başımıza getireceğimize hiç gelmemiş olsaydı daha iyiydi bu tamamen önceki 2 seçimde harcadıklarını kurtarmak için gelmiş ...... birde çıkıp kazak gölüne yavru balık bırakıyoruz diyo utanmadan

Zafer Başaran
Zafer Başaran - 2 hafta Önce

Şevket efendi senin koyun gibi peşinden gittiğin organizma onbes yıl ne yaptı. Onbes yıl önce nüfus kactiprolem yoktabii şimdi kaç efendi. Niye uyudunuz onbes yıl her tarafı yandaşlara kendine tahsis eden adama sor bakalım ne cevap verecek. Ulan sizde utanma duygusu kalmamış terbiyesiz organizmalar hadi ordan...

SIRADAKİ HABER

banner3