Kapaklı dahil 6 ilçeye afet konteyneri konuldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kapaklı dahil 6 ilçeye 10 adet afet konteyneri yerleştirdi.

Kapaklı dahil 6 ilçeye afet konteyneri konuldu

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 10 adet daha afet konteynerini ilçelerde belirlenen noktalara yerleştirdi.

Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Marmara Ereğlisi, Şarköy ilçeleri ile Sultanköy, Kumbağ ve Hoşköy mahallelerine gönderilen deprem afet konteynerlerinde olası bir afet durumunda vatandaşların ilk anda müdahale için kullanabilecekleri ilkyardım malzemeleri, jeneratör, kazma, kürek, hilti vb. gibi materyaller bulunuyor.

‘’25 KONTEYNERİMİZ HAZIR DURUMDA’’

Tekirdağ’ın deprem bölgesinde olduğu bilinciyle çalışmalarını yönlendirdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Olası bir depreme hazırlıklı olma adına Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme dairemiz, çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Afet sonrası ilk müdahale için ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin yer aldığı afet konteynerlerinden 10 adet daha alarak ilçelerimizde belirlenen noktalara yerleştirdik. Toplamda 25 konteynerimiz şuanda hazır durumda. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da her alanda insan odaklı hizmet anlayışımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 10:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65