Genel Başkan Kavlak’dan işçi direnişine destek

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Velimeşe OSB’deki bir fabrikadan sendikaya üye oldukları gerekçesiyle kovulan 32 işçiye destek için yardım kolisi gönderdi.

Genel Başkan Kavlak’dan işçi direnişine destek

Kapaklı Gazetesi - Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Ünal Kablo önünde eylem yapan 32 işçi, haksız yere işten çıkarıldıklarını belirterek fabrika yönetimini protesto etmeye devam ediyor. Protestonun 18. Gününde olan  işçilere, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak,  yardım kolisi göndererek destekte bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Metal Sendikası Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, ‘’ Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Ünal Kablo’da çalışan; sadece Anayasal haklarını kullanarak ülkemizin en güçlü ve en büyük sendikası olan Türk Metal Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan 32 arkadaşımızla başlattığımız direnişimizin 18. günündeyiz. Bu çetin mücadelemizde liderimiz, haklı davamızın önderi, Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak'ın işten çıkarılan arkadaşlarımıza göndermiş olduğu yardım kolileri bugün itibariyle arkadaşlarımıza ulaşmıştır. Genel Başkanımızın yapmış olduğu bu destek arkadaşlarımızı ve ailelerini ziyadesiyle mutlu etmiştir. Her zaman olduğu gibi bizleri bu günümüzde de yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 18:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3