Gazi Tarık Cür artık yürüyebilecek

Pençe Harekatı’nda mayına basarak iki bacağını kaybeden Gazimiz Tarık Cür, geçirdiği operasyon sonucu protez bacaklarına kavuştu.

Gazi Tarık Cür artık yürüyebilecek

Kapaklı Gazetesi - Mayına basarak iki bacağını kaybeden kahraman Gazimiz Tarık Cür’ün protezleri başarılı bir operasyonla takıldı.

Kapaklı Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Uzman Onbaşı Tarık Cür, geçtiğimiz yıl Pençe Harekatı kapsamında bir operasyonda iken mayına basarak iki bacağını kaybetmişti. Bir süredir Ankara’daki Gaziler Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavisi devam eden Cür, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği operasyonla protez bacaklarına kavuştu. 7 ay sonra ilk adımını atan kahraman gazimizin durumunu, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in sosyal medya hesabında şu ifadelerle paylaşıldı; ‘’ Pençe Harekatı’nda mayına basarak iki bacağını kaybeden Kapaklılı Gazimiz Tarık CÜR kardeşimizin protezleri başarılı bir operasyonla takıldı. Rehabilitasyon süreci ile birlikte artık kendi başına yürüyebilecek. Mutluyuz. Devletimiz, milletimiz var olsun.’’

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 16:55

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3