Esnaflardan TREDAŞ’a abonelik tepkisi

Kapaklı, Çerkezköy ve Saray’da elektrik tesisatı ile uğraşan esnaflar, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ)'a tepki gösterdi.

Esnaflardan TREDAŞ’a abonelik tepkisi

Kapaklı Gazetesi - TREDAŞ’ın elektrik aboneliği yapmak için vatandaşları beklettiğini ifade eden elektrikçiler, yaptığı açıklamasında çözüm getirilmesini istediler.

TREDAŞ kaynaklı olarak 3 ilçede büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen esnaflar: “Kapaklı-Çerkezköy ve Saray elektrikçileri, TREDAŞ’ın üvey evlatları mı? Tekirdağ bölgesinde merkez dahil hiçbir ilçede sıkıntı yok iken Çerkezköy TREDAŞ işletmesinde aylarca abonelik bekleyen vatandaşlar var. Kapaklı elektrikçiler dernek yönetiminin vermiş olduğu bilgiye göre, ilave abonelikler için başvuru yapan vatandaşlar en fazla 1 ay içinde abone olması gerekirken kurumda müşteriler başmühendisliği zamanında yazmadığı bağlantı görüşleri yüzünden aylarca abone olamıyor. Aylar öncesinden sayaçları takılı olan vatandaşlar abone olamadıkları için toplu faturalarla karşılaşıyorlar. Bu sebepten ötürü sorumluluk sahibi TREDAŞ olmasına rağmen vatandaşlar sorumluluğun elektrik firmalarında olduğunu sanıyor. Haliyle firmalarda müşteri kaybı oluyor. Bu konu merkez TREDAŞ ve Çerkezköy İşletme Müdürü Mehmet Bey’e çok kez söylenmiştir. Fakat bir türlü çözüm bulunamamıştır. Elektrik firmaları olarak soruyoruz; Çerkezköy TREDAŞ tek bir mühendis yani Türkan Hanımın mı elindedir. TREDAŞ’ın müdürü Mehmet Bey değil de Türkan Hanım mıdır? Konu ile alakalı muhatap bulamamak meslekten soğumamıza sebep olmuştur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 22:59

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Önder özkan
Önder özkan - 4 ay Önce

Çerkezköy de gitmekten nefret ettiğim kurumların başında geliyor Allah kimsenin yolunu oraya düşürmesin paranın kralını alıyorlar hizmet sıfır sinir bozucu bi yer

SIRADAKİ HABER

banner65