Esnaflar, Hasan Dükanlı ile 'devam' dedi

S.S. Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, mevcut Kooperatif Başkanı Hasan Dükanlı, güven tazeledi.

Esnaflar, Hasan Dükanlı ile 'devam' dedi

Kapaklı Gazetesi - S.S. Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Hasan Dükanlı, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Dükanlı başkanlığındaki yönetimde Adem Verici, Yılmaz Arat, Gökhan Cantürk ve Nuri Akyay yer alırken, denetim kuruluna ise Şenol Aşık ve Serkan Ürkmez seçildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kongre, 30 Ağustos Cuma günü saat 12.00’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Kapaklı Belediye Başkan Vekili  Ziya Arslan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler, AK Parti Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Akın Yılmaz, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi ve Kapaklıspor Kulübü Başkanı Nizamettin Çoban, Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, Türk Metal Sendikası Kapaklı Şube Başkanı Günay Özden, dernek başkanları, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

“HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Kongre Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen, Divan Başkan Yardımcılığına Vize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Basri Korkmaz, Katip Üyeliğe Caner Çoban ve Ersan Demir seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 2018-2019 ve 2020 yıllarına ait yönetim kurulu çalışma raporları ve denetim kurulu raporları okundu. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. Bir sonraki gündem maddesinde yönetim ve denetim kurulunun ibrası görüşüldü. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. Söz alan Kooperatif Başkanı Hasan Dükanlı, “Beni ve yönetimimi ibra ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.

“ESNAF VE ÇİFTÇİMİZ BİZİM DİNAMİKLERİMİZ”

Daha sonra söz alan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Çok güzel bir günde kongrenizi yapıyorsunuz, öncelikle kutluyorum. Saray Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen’i de kutluyorum, o da geçtiğimiz haftalarda kongresini yapmıştı. Esnafımız olmazsa ülke olmaz, çiftçimiz olmazsa ülkemiz olmaz. Esnaf ve çiftçimiz bizim dinamiklerimiz. Sanayimizin dinamikleri olan ve ülkemizin temel taşı olan esnafımızı emeklerinden dolayı kutluyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi, ekonomik kriz derken en büyük sıkıntı çeken kesim esnaflarımız. Şöyle bir teklifim var; bunu Parti Sözcümüz Faik Öztrak da dillendirecek, kendisi ile paylaştık. Kurumlar vergisini biz şirketlerde yüzde 25’e çıkardık hatırlarsanız yakın zamanda. Dedik ki kurumlar vergisi yüzde 25’e çıktıysa kurumlar vergisini veren o büyük sanayicilere en büyük lojistik desteği sağlayan kim? Sizlersiniz ve sizleri ayakta tutma anlamında da gelin diyoruz o kurumlar vergisinden almış olduğumuz o yüzde 25’lik payı sizin hesaplarınıza hibe olarak dağıtalım. Güzel olur değil mi arkadaşlar? Biz muhalefet olarak bunun takipçisi olacağız. Siz esnaflarımızda artık sıkacak kemer de kalmadı, diş de kalmadı ama sabredin sandık gelecek diyoruz. Sandık geldiğinde elinizi vicdanınıza koyun diyorum.” şeklinde konuştu.

“KAPAKLI’YI TÜRKİYE’DE FARK EDİLİR BİR İLÇE YAPTINIZ”

Milletvekili Aygun’un konuşmasının ardından söz alan Tekirdağ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Kahraman, “Tekirdağ’ımızın medarı iftiharı olan Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ni ben tebrik etmek istiyorum. Küçücük bir Kapaklı’yı Türkiye’de fark edilir bir ilçe yaptınız çalışmalarınız ile. Kapaklı esnafının en iyi hizmeti alması konusunda bizlere destek olan Kapaklı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Hasan Dükanlı’ya teşekkür ediyorum. Küçücük bir beldeyken bugün ilçe olup Türkiye’de de her geçen gün büyüyen ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden aldığı göç ile gerçekten de bir mozaik olan Kapaklı’da bundan sonraki çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.” dedi.

“ESNAFIMIZI HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMIYOR”

Daha sonra konuşan Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, “İki tane ilçede görev yapıyoruz. Çerkezköy ve Kapaklı’da. İki ilçemizde de Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifimiz var. Her ikisinden de Allah razı olsun. Ben her sabah çayımı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanımız Hasan Bey ve yöneticilerimiz ile birlikte içiyorum. Her sabah saat 08.30’da geliyorum. Sayın başkan ve yönetimi ayriyeten son dönemde yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde esnafımızı hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Ben çok zamanınızı almak istemiyorum. Bizim ufak esnafımız arasında çok fazla çalışanı olmadığı için iş yerini kapatıp gelen var. Ben Hasan başkanımıza esnafımıza yönelik yapmış olduğu çalışmalar sebebiyle teşekkür etmek istiyorum” dedi. Bozdağ, konuşmasının sonunda Dükanlı’ya esnafın ahilik hakkının yer aldığı bir tablo hediye etti.

3 YILDA BİR GENEL KURUL YAPILACAK

Bir sonraki gündem maddesinde 2021-2022 ve 2023 yıllarında olacak olağan genel kurulların birleştirilerek yapılması konusu görüşüldü. Gündem maddesi hakkında bilgi veren Divan Başkanı Ali Özen, “Önceki yıllarda biliyorsunuz her yıl genel kurul yapılıyordu ama son alınan kararlar neticesinde artık 3 yılda bir genel kurul yapılacak. 2021-2022-2023 yılları için yapılacak olağan seçimlerin yönetim kurulu seçimi 3 yıllık, denetim kurulu seçimi 3 yıllık, bölge birliği temsilciği seçimlerinin 3 yıllık olmak üzere bunların birleştirilerek oylanmasını kabul ediyorum.” dedi. Gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde 250 oy alan mevcut Kooperatif Başkanı Hasan Dükanlı, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Dükanlı başkanlığındaki yönetimde Adem Verici, Yılmaz Arat, Gökhan Cantürk ve Nuri Akyay yer alırken, denetim kuruluna ise Şenol Aşık ve Serkan Ürkmez seçildi. Bölge birliği delegelerine ise; Hasan Dükanlı, Adem Verici ve Yılmaz Arat seçildi. Daha sonra 2021-2022 ve 2023 yılları için tahmini gelir-gider görüldü. Gündem maddesinin oybirliği ile kabul edilmesinin ardından söz alan Divan Başkanı Ali Özen, “İnanılmaz bir salgın var. Bu gibi afetlerde kooperatifimiz üyelerine asgari 500 bin TL’ye kadar yardım yapılması yetkisi istiyorum. Bu yetkiyi oylarınıza sunuyorum.” dedi. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 19:56

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN ÇENGEL
HASAN ÇENGEL - 2 ay Önce

HAYIRLI UĞURLU OLSUN HASAN ABİM ALLAH UTANDIRMASIN KOPERATİFİ ÇOK GÜZEL BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÖNETİYOR ESNAF ARKADAŞLARIN DERTLERİNE DERMAN OLUYORSUN O KOLTUK ZATEN YAKIŞIR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM SELAMLAR

SIRADAKİ HABER

banner65