''Esnafa 62,5 milyon liralık kredi desteği verildi''

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, pandemi sürecinde esnafa yaklaşık 62,5 milyon liralık kredi desteği sağlandığını açıkladı.

''Esnafa 62,5 milyon liralık kredi desteği verildi''

Kapaklı Gazetesi - Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 11 Mart'ta ülkemize sıçrayan koronavirüs salgınının küçük ve büyük işletmelerdeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Çerkezköy ve Kapaklı esnafına Halkbank tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında 62 buçuk milyon liralık kredi desteği sağlandı.

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, bu süreçte devletin esnafın her daim yanında olduğunu ve 170 bin nüfuslu Çerkezköy’de kredi desteğe başvuru yapan yaklaşık 2 bin 500 esnafa toplam 62 buçuk Milyon TL destek verildiğini söyledi. Başkan Bozdağ, “Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlet. Tüm dünyanın çaresiz şekilde koronavirüs ile mücadele etmeye çalışırken başta Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız olmak üzere pandeminin üstesinden geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Bu süreçte esnafımızın bir çoğu 3 ay kadar kapılarını açamadı, kapılarını açanlarda kısıtlı şekilde tedbirler doğrultusunda işlerini yapıyor. Bu sürecin içerisinde de devletimizin esnafa kredi desteği oldu. Bu destek kapsamında Çerkezköy’de 2 bin 500 esnafımız, 25 bin TL’lik destek paketinden faydalandı. Toplamda 62 buçuk Milyon TL gibi ciddi bir destek sağlandı. Odamıza gelen her esnafımıza kredi desteği sağlamak adına her türlü desteği verdik. Allah devletimize zeval vermesin.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 12:45

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3