Eren: Hükümet Konağını bu sene açacağız

Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, yapımı yılan hikayesine dönen Kapaklı Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulunarak bu yıl açılacağının sözünü verdi.

Eren: Hükümet Konağını bu sene açacağız

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, yapımı yılan hikayesine dönen Kapaklı Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulunarak bu yıl açılacağının sözünü verdi.

Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, 10 Eylül Salı günü Kapaklı’da yapımı devam eden Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulundu. Ziyarette Vali Yardımcısı Eren’e Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Yatırım İzleme Şube Müdür Vekili Tolga Göçmen, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz ile AK Parti Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti. 

“YENİ BİR İHALEYE ÇIKACAĞIZ”

Yeni Hükümet Konağı’nın çevresini ve içerisini detaylı bir şekilde inceleyen Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren, “Yüzde 95’in üzerinde tamamlandı. İçeride eksiklikler var. Kapaklı’nın yeni bir konağa kavuşmasını istiyoruz. Allah’ın izniyle bu yıl içerisinde tamamlanacak. En kısa sürede eksiklikleri belirleyip yeni bir ihaleye çıkacağız. Bu sene açacağız. Ben size onun sözünü veririm.” dedi.

‘’MÜTEAHHİT PARAYI ALDI TELEFONLARI KAPATTI’’

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de geçtiğimiz hafta içi Bursa’da düzenlenen ‘Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı’na katıldığını ifade ederek, “Orada bakan yardımcılarımız vardı. Tüm taleplerimizi ilettik. Konağımızın son durumunu anlattık. Vali Bey’e de durumu defalarca izah ettik. Müteahhit parayı aldı ve telefonları kapattı. İşi yapanlar da işi bıraktı. Müteahhit yoksa ben belediye olarak yapayım burayı.” dedi.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

Yılsonuna kadar Kapaklı yeni Hükümet Konağı’nı bitireceklerini yineleyen Vali Yardımcısı Eren, Kapaklı ile ilgili ilerleyen günlerde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile detaylı bir görüşme yapacaklarını belirtti.

AÇILIŞI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

Açılışı belirsizliğini koruyan yeni Hükümet Konağı 7 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine bodrum ile beraber 5 kat ve terastan oluşuyor. İçerisinde İlçe Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gibi birçok kamu kurum ve kuruluşu bulunacak yeni hükümet konağında yemekhane ve çeşitli etkinliklerin düzenlenebileceği bir alan da yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 18:08

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3