Dilsiz: Bağımsız bir şekilde halkın karşısına çıkarız

Kapaklı’da 19 Ekim Muhtarlar Günü, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program ile kutlandı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kapaklı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi demokrasinin temel taşı muhtarlarımızdır. Devletin mühür beratı olan tek seçilmiş kişiler muhtarlardır. Seçilme yöntemi en demokratik yöntemdir. Hiçbir siyasi parti ile bağımsız olmadan ismimizle halkın karşısına çıkarız” dedi.

Dilsiz: Bağımsız bir şekilde halkın karşısına çıkarız

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı’da 19 Ekim Muhtarlar Günü, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program ile kutlandı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Kapaklı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi demokrasinin temel taşı muhtarlarımızdır. Devletin mühür beratı olan tek seçilmiş kişiler muhtarlardır. Seçilme yöntemi en demokratik yöntemdir. Hiçbir siyasi parti ile bağımsız olmadan ismimizle halkın karşısına çıkarız” dedi.

Ülkemizde bu yıl dördüncüsü kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, Kapaklı’da düzenlenen programla kutlandı. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Cemal Bahadır Murat, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Muhtarlar katıldı.

ANITA ÇELENK SUNDULAR 

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Seçkin Dilsiz, Pınarca Mahalle Muhtarı Taner Diril, Bahçeağıl Mahalle Muhtarı Kenan Çelik tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayan tören, 1 dakikalık Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Programda konuşan Kapaklı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Seçkin Dilsiz “ İçişleri Bakanlığı mahalli idareler genel müdürlüğünün 2016/21 sayılı genelgeleri doğrultusunda oluşturulan Osmanlı arşivinde 2.Mahmut döneminde yayınlanan ferman ile 19 Ekim 1829 tarihinde kurulun muhtarlık teşkilatının kuruluş günü esas alınarak muhtarlar günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Muhtarlar mevzuatla verilen çeşitli görevleri yapan, seçimle göreve gelen merkezi ve yerel yönetimlerin yardımcısı olan mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini yöneticilere ulaştırmada devlet ile vatandaş arasında güçlü bir köprü görevi gören halk nezdinde devlet nezdinde halkı temsil eden kişilerdir. Devletin mühür beratı olan tek seçilmiş kişiler muhtarlardır. Seçilme yöntemi en demokratik yöntemdir. Hiçbir siyasi parti ile bağımsız olmadan ismimizle halkın karşısına çıkarız” dedi. 

“DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞI MUHTARLARDIR’’

Muhtarlığın önemine değinen Dilsiz, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi demokrasinin temel taşı muhtarlarımızdır. Cumhuriyetimizin en alt bölümündeki temsilcileri olarak tüm muhtar arkadaşlarımız vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamak ve onlara huzur güven içinde olmaları için çaba sarf ediyoruz. Demokrasimizin tamamını savunma adına 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi şehit düşerek bu vatan hizmetini en üst seviyeye taşıyan kahraman muhtarlarımızın varlığı bizlere büyük sorumluluk yüklemektedir. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi İstanbul’da şehit düşen Acıbadem Mahallesi Muhtarımız Mete Sertbaşa, tüm şehitlerimize ve güzel ülkemin dört bir yanında görev yapmış olup hakkın rahmetine kavuşmuş olan muhtarlarımıza Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçikledir” diye konuştu. 

ASKER SELAMI İLE DESTEKTE BULUNDULAR 

Yoğun göç alan Kapaklı’da nüfusun hızla arttığını kaydeden Dilsiz” 120 bine yaklaşan ilçemizde 14 muhtarlığımız bulunmaktadır. Muhtar arkadaşlarımızda vatandaşlarımızın sorunları hızlı bir şekilde çözmek için büyük bir gayret sarf etmektedirler. Tüm muhtar arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Kaymakamımız Bülent Hamitoğlu’na, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e teşekkür ediyorum. Tüm muhtarlarımızın da gününü kutluyorum” dedi. Dilsiz’in konuşmasının ardından tüm muhtarlar Türk bayrağı ile asker selamı vererek operasyondaki askerlere destekte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2019, 15:49

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65