''Daha temiz bir Kapaklı için çalışıyoruz''

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde kirlilik nedeniyle oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için yürütülen çalışmalar kapsamında birçok noktada temizlik çalışmaları devam ediyor.

''Daha temiz bir Kapaklı için çalışıyoruz''

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde kirlilik nedeniyle oluşan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için yürütülen çalışmalar kapsamında birçok noktada temizlik çalışmaları devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ‘Yaşanılabilir ve Temiz Bir Çevre’ sloganıyla ilçe genelinde mıntıka ve çevre temizliğini sürdürüyor. Daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre için her vatandaşın duyarlı olması gerektiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bir kentin temizliği belediyelerin başlıca görevleri arasındadır. Yaşadığımız kent hepimizin. Bu amaçla, daha temiz ve yaşanılır bir Kapaklı için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz. Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz. Çocuklarımıza temizlik bilincini küçük yaşlarda aşılamalıyız. Böylelikle hem sokağımızı temizleyen temizlik görevlilerimizin işlerine kolaylık sağlamış, hem de daha temiz bir kentte yaşamış oluruz. Temizlemek belediyenin asli görevidir. Temizlemenin birinci görevi ise kirletmemektir. Kirletmeme kültürünü öğrenmemiz lazım. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, belirlenen kurallara uymaları, çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek, şehrimize sahip çıkmalarıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanır bir Kapaklı bırakmak hepimizin görevidir.” dedi.

“GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Belediye sınırlarındaki ana cadde ve sokaklarda şehri güzel bir görünüme kavuşturmak için çalıştıklarını belirten Mandalı, “Tüm mahallelerimizde düzenli olarak çöplerinin toplanmasının yanı sıra, her gün şehrimizin dört bir yanını sabahtan akşama kadar ellerinde süpürge ile temizleyen çalışanlarımızla daha temiz bir şehir oluşturma gayesindeyiz. Ayrıca belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöpler toplanıyor. Ekiplerimiz ilçemizin ana arterleri, sokak ve mahallelerimizi süpürüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor.” İfadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Hayata geçirdikleri projeler ile Kapaklı’nın çehresini değiştirdiklerini dile getiren Mandalı, “Kapaklı Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projeler ile şehrimizin çehresini değiştirirken, vatandaşlarımızın yaşadıkları şehirden mutlu olabilmeleri adına her geçen gün artan hizmet ağımız ile örnek bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz. İlk günkü heyecanımızı hiçbir zaman yitirmedik. Tek gayemiz halkımızın bizlere verdiği bu görevi layıkıyla yerine getirmek. Biz aklımızı, gönlümüzü ve belediyecilik birikimimizi ortaya koyarak şehrimizin çevre dostu ve yeşil alanlarıyla marka bir kent olma yolunda ilerlemesi adına gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65