ÇOSB elektrik ağını genişletiyor

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Müdürlüğü, katılımcılarının artan elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için yatırımlarına devam ediyor.

ÇOSB elektrik ağını genişletiyor

Kapaklı Gazetesi - Katılımcılarının daha iyi koşullarda, katma değeri daha yüksek üretim yapması için gerekli altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdüren ÇOSB, büyümeyle birlikte katılımcılarının artan elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için elektrik tranşesi imalatlarına devam ediyor.

Çalışmaların bu yıl içerisinde tamamlanacağını belirten ÇOSB Bölge Müdürlüğü yetkilileri, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bölge Müdürlüğümüzün Makine ve Enerji Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Elektrik tranşesi imalatlarına başlandı. Elektrik tranşesi imalatları sonrasında yaklaşık 100.000 metre orta gerilim kablosu çekilerek katılımcılarımızın enerji aldığı elektrik hatlarının kapasiteleri arttırılacaktır. Çalışmaların bu yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Ayrıca katılımcılarımızın artan elektrik ihtiyacının kesintisiz ve kaliteli olarak karşılanabilmesi için, Bölgemiz tarafından işletilen mevcut 67 adet dağıtım merkezine ek olarak 2 adet elektrik dağıtım merkezinin inşaat, elektrik ve SCADA imalatlarına başlanmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 17:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65