Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Bütün: Öğretmenler toplumun mihenk taşıdır

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, ‘’Öğretmenler toplumun mihenk taşıdır.’’ dedi.

Bütün: Öğretmenler toplumun mihenk taşıdır

Kapaklı Gazetesi - Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

‘’ÖĞRETMENLER SORUMLULUK SAHİBİ KİŞİLERDİR’’

Öğretmenlerin gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir görev üstlendiğini belirten Bütün, ‘’Bilindiği üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 92 yıl geçmiştir. Bu tarihi gün ise 39 yıldır Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren ve ahlaken fakir düşecek bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir.’’ dedi.

‘’ÖĞRETMENLERİN ÖNEMİ HİÇBİR ŞEYLE KIYASLANAMAZ’’

Bütün, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Öğretmenler; Türk toplumunun mihenk taşıdır. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir sahibi olmasında hayati rolü olan öğretmenlerimizin aziz Milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır. Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte emekleri bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir. Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, her alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolunda Çağdaş eğitimden geçmektedir. Ülkemizin yarınları açısından büyük avantaj sahibi olduğumuz genç nüfusu çağdaş bilgi ve beceriye hakim kıldığımız takdirde Türkiye’yi lider ülke hedefimize taşıyacağımıza hiç şüphe yoktur. ‘’

‘’RAHMET DİLİYORUM’’

Şehit öğretmenleri ve hayatını kaybeden öğretmenleri rahmetle anan Bütün, ‘’Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan fedakarlığın adı olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, Lider ülke Türkiye için, aydınlanma ve çağdaşlaşma mücadelesine bir ömür veren ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.’’ diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:45

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3