Bodur: Kadını yok sayarak saygınlık kazanılmaz

Son zamanlarda artan kadına şiddet vakaları ile ilgili açıklama yapan MHP Kapaklı Halkla İlişkiler ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Gönül Bodur, ‘’Hiçbir toplum kadının gücünü, değerini yok sayarak saygınlık kazanamaz.’’ dedi.

Bodur: Kadını yok sayarak saygınlık kazanılmaz

Kapaklı Gazetesi - MHP Kapaklı Halkla İlişkiler ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Gönül Bodur, Kadın Kolları Başkanı Büşra Gün ve kadın üyelerle ortak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında kadına şiddet vakalarının arttığına dikkat çeken Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Gönül Bodur, “Kadına şiddetin arkasında yatan nedenler arasında sayılan; stres, depresyon, işsizlik, alkol ve madde bağımlılığı gibi nedenler bizim milletimizin ülkemiz insanının kimyasını, aile düzenini bozmak için yüzyıllardır uygulanan, son yarım yüzyılda ise şiddetini giderek artıran psikolojik, sistematik ve ideolojik bir terördür.’’ dedi.

‘’KADIN ALLAH’IN EMANETİDİR’’

Türk Milleti'nin herzaman kadına ayrı bir önem verdiğini belirten Bodur, ‘’Bu millet İslam’la şereflenmeden öncede sonrada her daim kadına değer vermiş, siyasi ve iktisadi alanda hiçbir millette olmadığı kadar da söz hakkı verilmiştir. İslam sonrasında da İslam ahlakına binaen kadını Allah'ın emaneti kabul etmiş ve her aldığı karar da istişare yapmışlardır. Asırlardır dünyaya hükmeden bir millet bu saltanatı sadece erkeklerin öz iradeleri ile başarmamış kadın her kademesinde görev almıştır. Kadın; düzenin, derleyip toplamanın, bir arada tutmanın mayasıdır. Hiçbir toplum kadının gücünü, değerini yok sayarak saygınlık kazanamaz. Birçok etnik topluluğu yüzyıllardır bağrında ayrıştırmadan, kutsal bir emanet gibi sarıp sarmalayan bu topraklarda oynanan kirli oyunların en çirkini en dehşetlisi yaşanmaktadır. Bizleri toplum olarak birbirimize düşürüp ayrıştırmaya çalıştılar, başaramadılar. Fakat insanlarımızın inançlarıyla, örf ve ananeleriyle, vicdanlarıyla oynanarak aile düzenini ve ahlaki yapımızı sistematik olarak çökertip yok etmeye çalışılmaktadırlar.’’ şeklinde konuştu.

‘’NAMUS, ŞEREFS, HAYSİYET HER BİREYİN KİMLİĞİDİR’’

Kadının toplumdaki önemine dikkat çeken Bodur, ‘’ Yaratılış gereği kadının ve erkeğin kimyasına yüklenmiş kodlar vardır. Kadın şefkati ile ailesini sarmalar, çocuğunu yetiştirir, geleceğe hazırlar. Erkekse kadının sağladığı huzur, şefkat ve özveri ortamını koruyup kollar. Kadın ister çalışsın, ister çalışmasın, yok sayılıp zulme uğramadığı sürece fedakarlıktan vazgeçmez. İşlenen vahşet ve cinayetlerin altına not diye düşülen namus kavramı kişisel bir unsurdur. Namus, şeref, haysiyet, cinsiyet ayırmaksızın her bireyin kimliğidir. Aklı başında olan her birey kendini taşıyabilir, tartabilir, koruyabilir. MHP İlçe Teşkilatı olarak bizler, Kapaklı’da bu konunun hassasiyetine binaen payımıza düşen görevi yerine getirmek için var gücümüzle çalışma kararı aldık. Gerekirse bütün sivil toplum örgütleriyle emniyet, kaymakamlık, belediye, milli eğitim bakanlığının yardımlarını da talep ederek farkındalık oluşturup faaliyetler düzenleyeceğiz. Kapaklı halkı dahil, herkesi bu projemize dahil etmek için elimizden ne gelirse yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 17:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilge Vatandaş
Bilge Vatandaş - 7 ay Önce

Sn. Bodur: TBMM'de kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesiyle alakalı araştırma önergesi tarafı olduğunuz MHP ve taşeronluğunu yaptığınız AKP tarafından reddedildiğini hatırlatmak isterim. Körü körüne oluşumların ardından sorgusuz sualsiz eleştirisiz gitmek vebale ortak olmak demektir. Bunun hesabını vermek hem bu dünya da ve hemde ahirette de zor olacağını hatırlatmak isterim.

Hatice Ertürk Büyükkoşar
Hatice Ertürk Büyükkoşar - 7 ay Önce

Tebrik ederim Gönül Hanım bir Kadın olarak Gurur duydum sizinle

SIRADAKİ HABER

banner3