“Bir tarafta 128 milyar, diğer yanda 12 TL ile intihar eden vatandaş”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TDP Kapaklı İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı gerçekleştirdi.

“Bir tarafta 128 milyar, diğer yanda 12 TL ile intihar eden vatandaş”

Kapaklı Gazetesi Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Tekirdağ’a geldi. Akabinde TDP Kapaklı İlçe Başkanı Çiğdem Banali Bülbül ile basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, geçtiğimiz günlerde Çorlu’da intihar eden Fedai Kuşçu adlı işçiyi rahmetle anarak, "Bir tarafta 128 milyar dolar konuşuluyor, diğer yanda cebinde 12 TL ile intihar eden vatandaş var. TDP iktidarında adalet güven ve şeffaflık en önde olacak vatandaşımıza gerçekleri söyleyeceğiz." dedi.

“KURULTAYIMIZLA BİRLİKTE KULVARA GİRİYORUZ”

Pandemi tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Sarıgül, yaklaşan genel kongreyi işaret etti. Sarıgül, “Hayat mücadeledir, sabredeceğiz, çalışacağız ve kazanacağız. TDP, güvene dayalı siyaset yapıyor, biz yurttaşlarımızın güvenine layık olacağız. Unutmayın, dayanıksız ve sabırsız olanlar elenir, dayanıklı olmak, mücadele etmektir. Çok çalışıp, ülkemizde inşallah güzel sonuçlar alacağız. Kurultayımızla birlikte kulvara giriyoruz, yarış başlıyor, en önde biz olacağız.” dedi.

“İNSANLARIMIZ İNTİHAR EDİYOR”

Vatandaşların alım gücünün her geçen gün düştüğünü kaydeden Sarıgül, “TDP, dinamizmdir, harekettir, hareketimizi bereketimize dönüştürme zamanı yaklaşıyor. Ülkemizde insanlar yaşam mücadelesi veriyor. Karnımı yarın nasıl doyuracağım diye düşünüyor işlerim ne olacak diye düşünüyor. İnsanlarımız yaşam mücadelesi veriyor, günlük düşünüyorlar, canları yanıyor. Ülkemizin gerçek gündemi, yoksul insanlar, esnaflarımız, gençlerimiz turizmcilerimiz, EYT’lilerimiz. Ülkemizde deprem var, deprem yokmuş gibi davranıyoruz. İnsanlarımız, intihar ediyor, 'sesimizi duyan var mı?' diye bağırıyorlar ama seslerini duyan yok. Şirketler borçlanıyor, yapılandırılıyor ama vatandaşa yapılandırma yok. Süslü laflarla konuşma zamanı değil, hükümet ne yazık ki bu dönemde sınıfta kalmıştır. Konumuz çözüm. Vatandaş aç, vatandaş sıkıntıda. Vatandaşı sıkıntıdan kurtarın! O zaman biz bunları söylemeyelim. Bir tarafta 128 milyar dolar konuşuluyor, diğer yanda cebinde 12 TL ile intihar eden vatandaş var. TDP iktidarında adalet güven ve şeffaflık en önde olacak. Vatandaşımıza gerçekleri söyleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 17:36

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65