Başkan Çetin: Berat Gecesi kurtuluşa vesile olsun

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çetin: Berat Gecesi kurtuluşa vesile olsun

Kapaklı Gazetesi - Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, "Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi, Allah'ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Gecesinin; ilçemiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

Tüm İslam aleminin kandilini tebrik eden Başkan Çetin, şu ifadelere yer verdi; "Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ettiğimiz bu günlerde, 'temize çıkma, arınma' anlamına gelen bu mübarek gecenin, tüm insanlık için söz konusu salgından kurtuluşa, sağlığa ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kandil geceleri insanımıza daima birliği ve kardeşliği hatırlatması açısından çok önemlidir. Tefekkür ve şükür vesilesi olan kandiller, hepimiz için bir arınma, aydınlanma ve hayat muhasebesi imkanı sağlar. Yaradan'ın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır.

"HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM"

Peygamber Efendimiz'in, Berat Kandili'ne ilişkin şöyle buyurduğu ifade ediliyor: ‘Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızk isteyen, rızk vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim.’ Bu özel gecede vicdani bir muhasebe yaparak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi, hastalıklardan kurtularak sağlıklı ve güzel günlere kavuşmak için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle siz kıymetli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim."

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 19:38

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65