Başkan Çetin 57.Alay Yürüyüşüne Katıldı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Tekirdağ'dan Çanakkale'ye yürüyen 57. Alay Yürüyüşü’ne katıldı.

Başkan Çetin 57.Alay Yürüyüşüne Katıldı

Kapaklı Gazetesi - 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları için Tekirdağ’dan Çanakkale'ye düzenlenen 57. Alay Yürüyüşü'ne Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de katıldı.

57. Alay Yürüyüşü Komitesini Malkara-Keşan yolu üzerinde karşılayan Başkan Çetin, ardından yürüyüş komitesiyle birlikte Keşan ilçe merkezine kadar yürüdü. Keşan'da düzenlenen törende bir konuşma yapan Başkan Çetin, "Bir kez daha gördük ki Çanakkale ruhu asla ve asla bu ülkede bitmeyecek." dedi.

EKİP KEŞAN'A ULAŞTI

Çanakkale Savaşları'nda Yarbay Mustafa Kemal'in "Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum" sözüyle canlarını ortaya koyarak düşmanın üzerine yürüyen ve adını tarihe "kahraman birlik" olarak altın harflerle yazdıran 19. Tümen'e bağlı 57. Alay'ın anısını yaşatmak amacıyla her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları için Tekirdağ’dan Çanakkale'ye yürüyen 57. Alay Yürüyüşü devam ediyor. Cuma günü Tekirdağ'dan yola çıkan, Kapaklı Belediyesi'nin de 12 kişi ile destek verdiği 57. Alay Yürüyüşü Komitesi, Keşan ilçe merkezine ulaştı.

MOBİL İKRAM ARACI YOL BOYUNCA İKRAMDA BULUNDU

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de, Kapaklı Belediyesi'nin ses aracı, atlı birlikleri ve mobil ikram aracı ile destek verdiği yürüyüşe katıldı. Keşan’ın Yenimuhacir Beldesi yakınlarında 57. Alay Yürüyüşü Komitesini karşılayan Başkan Çetin, ardından yürüyüş komitesiyle birlikte Keşan ilçe merkezine kadar yürüdü.

"ÇANAKKALE RUHU ASLA VE ASLA BU ÜLKEDE BİTMEYECEK"

Keşan ilçesi girişinde yürüyüş ekibini Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Ardından ilçe merkezinde bir tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin bir konuşma yaptı. Tören alanında bulunanları selamlayan Başkan Çetin, "57. Alay Genel Koordinatörü Hikmet Yılmaz hocam yaklaşık 3 ay kadar önce belediyemizde beni ziyaret etti. 57. Alay ile ilgili beklenti ve taleplerini iletti. Buradaki heyecanını makamımda da gördüm. İliklerime kadar hissettim ve ne gerekiyorsa yapacağımızı söyledim. Ses aracımızı, atlı birliklerimizi ve mobil ikram aracımızı hazırlayarak emirlerine amade ettik. Cuma günü Süleymanpaşa'dan uğurladık. Bugün ben de kendilerine Malkara'dan itibaren eşlik etmeye gayret ettim. Bir kez daha şunu gördüm; 105 yıl önce yaşamış olduğumuz o günleri tüm farklılıklarımıza rağmen, siyasi düşünce farklılıklarımıza rağmen, etnik millet ve farklı renklerimize rağmen gökkuşağının rengi olduğumuzu bir kez daha gördük. Yolda yağmura rağmen hiç durmadan yürüyen ablalarıma, teyzelerime ve çok kıymetli gazi ağabeylerime teşekkür ediyorum. Yol boyunca kornalarıyla destek veren, telefonlarıyla canlı çekim yapan vatandaşlarımızı gördük. Yine şehir içine girdiğimizde balkonlardan, camlardan gözyaşlarıyla bizi karşılayan vatandaşlarımızı gördük. Bir kez daha gördük ki Çanakkale ruhu asla ve asla bu ülkede bitmeyecek. Bu etkinliği başlatan Hikmet Hocama ve katkıda bulunan bütün büyüklerime şükranlarımı sunuyorum. Biliyorum ki ezan dinmeyecek, bayrak inmeyecek, bu vatan bölünmeyecek."dedi.

Törenin ardından Keşan'da mola veren 57. Alay Yürüyüşü Komitesi, sabah saatleri itibariyle Çanakkale'ye doğru yürüyüşüne yeniden başladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 11:55

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65