Başkan Albayrak’tan Kapaklı'ya aşevi ve taziye konağı müjdesi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’ Kapaklı ilçemizde yapımı devan eden Ravza Camii’ne 400 bin lira yardımda bulunduk. Altyapı çalışmaları devam eden bu ilçemizde bir aşevi, bir taziye konağı ve bir de engelli yaşam evi yapmak için çalışmalarımıza başladık.’’ dedi.

Başkan Albayrak’tan Kapaklı'ya aşevi ve taziye konağı müjdesi

Kapaklı Gazetesi - 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’ Kapaklı ilçemizde yapımı devan eden Ravza Camii’ne 400 bin lira yardımda bulunduk. Altyapı çalışmaları devam eden bu ilçemizde bir aşevi, bir taziye konağı ve bir de engelli yaşam evi yapmak için çalışmalarımıza başladık.’’ dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarını öğle yemeğinde ağırladı. Ramada Otel’de düzenlenen programa Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, daire başkanları ve basın mensupları katıldı.

‘’İRADENİN HİÇE SAYILMASI AHLAKIMIZLA BAĞDAŞMIYOR’’

Basın mensuplarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlayan Başkan Albayrak, konuşmasına AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in bulunduğu 2 fotoğrafı göstererek başladı. Bakan Berat Albayrak’ın Tekirdağ ziyaretinde çekilmiş olan fotoğraflarda Özcan ve Yüksel önde vali ve kaymakamın arka sıralarda kalmasına tepki gösteren Albayrak, “Vali ve kaymakamı atayan irade hiçe sayılarak siyasilerin önde yer alması bizim ahlakımızla bağdaşmıyor. Adı ve sanı ne olursa olsun o makam sahiplerine herkes saygı göstermelidir. Çünkü onlar devleti temsil eden kamu görevlileridir.” dedi.

“ŞİMDİ HİZMET VAKTİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki 4 yıllık süreçte hizmet odaklı olacaklarını ifade eden Başkan Albayrak; “Önümüzde 4 yıl 3 ay gibi bir zamanımız var. Geçtiğimiz yıldan yarım kalan 6-7 projemizi bu yıl içinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Tekirdağ’a yatırım konusunda ilçeler arasında ayrım yapmamız mümkün değil. Her ilçenin sahip olduğu gerçekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Tabi önümüzde bu kadar uzun süre olmasına rağmen birileri kısa zaman sonra seçim olacakmış gibi propagandalar yapıyor. Bunları konuşmak çok erken ve aynı zamanda çok yanlış. Şimdi hizmet vaktidir.” Şeklinde konuştu.

“KAFASINA GÖRE TESPİTLERDE BULUNMUŞ’’

Geçen hafta AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bazı iddialarını yanıtlayan Başkan Albayrak, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, bütün ilçeleri gezerek kafasına göre bazı tespitlerde bulunmuş. Bizim amacımız siyaset yapmak değil. Bizim amacımız Tekirdağ’a hizmet etmek. Ben göreve geldiğim ilk gün parti rozetimi çıkardığımı söylemiştim. Hizmetin siyaseti olmaz. Parti ayrımı gözetmeksizin Tekirdağ için güç birliği yapmamız gerekiyor.”

“BELEDİYEMİZ FAİZ GİDERİ EN AZ OLAN BELEDİYELERDEN’’

Kamuoyundaki diğer iddiaları yanıtlayan Başkan Albayrak, “Biz büyükşehir olarak neredeyiz ona bakalım. Sonradan büyükşehir olan 14 büyükşehir içerisinde faiz gideri en az olan büyükşehirlerden biriyiz. Bu büyükşehirler arasında faiz gideri ortalama 51 Milyon iken, bizim faiz giderimiz 32 Milyon. Yine bu büyükşehirler içerisinde gelir-gider açığı ortalaması 198 Milyon TL iken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 84 Milyon TL. İddia edildiği gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğimiz 5 yıl içinde gelen toplam ödenek miktarı 9 Katrilyon değil, 4 Katrilyon 625 Milyar TL’dir, bunun da 2,5 Katrilyonu yatırıma gitmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi; çevre değerlerine saygılı, kentlilik bilincini oluşturmuş, insan odaklı ve katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde ilçe belediyeleri ile eşgüdüm içinde çağdaş belediyecilik hizmetleri sunarak Tekirdağ’da yaşayanların yaşam kalitesini artırmanın yanı sıra, güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımlarıyla, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanılabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ ortaya çıkarmak için var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

KAPAKLI’YA AŞEVİ VE TAZİYE KONAĞI MÜJDESİ

Sürdürülmekte olan yatırımların yanı sıra 2020 yılında pek çok projenin de hayata geçirileceğini hatırlatan Albayrak, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı. “Her ilçemiz nüfusuna ve konumuna bakılmaksızın hizmetlerimizden gerektiği ölçüde faydalanacak. Kapaklı ilçemizde yapımı devan eden Ravza Camii’ne 400 bin lira yardımda bulunduk. Altyapı çalışmaları devam eden bu ilçemizde bir aşevi, bir taziye konağı ve bir de engelli yaşam evi yapmak için çalışmalarımıza başladık. Kapaklı inşallah en kısa zamanda hak ettiği hizmetlere kavuşmuş olacak.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 17:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3