Ayakkabı boyacıları sokağa atıldı

Lostra salonunun kapatılması nedeni ile kış aylarında iş yapmakta zorlandıklarını dile getiren ayakkabı boyacıları, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin'e seslendi.

Ayakkabı boyacıları sokağa atıldı

Kapaklı Gazetesi - Lostra salonunun Kapaklı Belediyesi tarafından kapatılması nedeni ile ayakkabı boyacıları zor şartlarda mesleklerini sürdürmeye devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, bir süre önce Kapaklı Belediyesi, Atatürk Anıtı önündeki lostra salonunu kapatma kararı aldı. Nedeni henüz bilinmeyen bir şekilde salonun kapatılması ile boyacı esnafı parklarda çalışmak zorunda kaldı. Özellikle kış aylarında zorlandıklarını ifade eden ayakkabı boyacıları, salonun yeniden açılmasını talep etti.

‘’BU BİZİM EKMEĞİMİZ’’

Konuyla ilgili gazetemize konuşan bir ayakkabı boyacısı, ‘’Soğuk havalarda çalışamıyoruz bu da bizim işlerimizi etkiliyor. Açılması için bir defa talepte bulunduk fakat talebimiz reddedildi. Burası devletin malı, biz hak iddia etmiyoruz. Şu an da 4 kişiyiz ve hepimiz soğuk havalarda çalışmak zorunda kaldık. Henüz burada çalıştığımız için bir şey söylemediler fakat öyle bir durum olursa gerekli yerlere şikayet etmekten çekinmeyeceğiz. Sonuçta bu bizim ekmeğimiz.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 18:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekli
Emekli - 1 ay Önce

Kira yok fatura yok bedava iş yeri

Emekli
Emekli - 1 ay Önce

Nasıl hakınız

SIRADAKİ HABER

banner3