Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

''Artan maaliyetler karşısında fırıncı esnafımız eziliyor''

15 Eylül’de faaliyete başlayan Kapaklı Fırıncılar Derneği, ekmek fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı.

''Artan maaliyetler karşısında fırıncı esnafımız eziliyor''

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı Fırıncılar Derneği geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında, bölgedeki fırıncı esnafının sıkıntıları ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

Kapaklı’da fırıncılık yapan 30’a yakın işletme sahibinin katıldığı toplantının ardından bir basın açıklaması düzenlendi. Burada gündeme dair bazı konulara değinen Kapaklı Fırıncılar Derneği Başkanı Mustafa Sandıkçı, ‘’Amacımız kaliteli, doğal ve hijyen şartlarına uygun ekmek üreterek halkımıza en iyi hizmeti vermektir.’’ dedi.

‘’İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 365 GÜN EKMEK VERİYORUZ’’

Resmi olarak 15 Eylül’de kurulmalarına rağmen, pandemi sürecinde de ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştuklarını dile getiren Dernek Başkanı Sandıkçı, ‘’Dernek olarak sosyal sorumluluk kapsamında okullarımızdan gelen talepler doğrultusunda kütüphane kurumları ile ilgili birçok projeye destek veriyoruz. Yine Ramazan ayında özellikle pandemi sürecinde kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar kapsamında her gün 1.500 ekmek vererek sürece katkıda bulunduk. Vatandaşlarımızın yardımıyla askıda ekmek uygulamasını başlattık. Artık ilçemizde 365 gün ihtiyaç sahiplerine ekmek vermekteyiz. Yine Ramazan ayında 150 koli erzak dağıtımı yaptık.’’ ifadelerini kullandı.

‘’ADIM ATMALARINI BEKLİYORUZ’’

Diğer meslek odası ve STK’lara seslenen Sandıkçı, ‘’Büyüyen ve gelişen Kapaklımızda her meslek kuruluşunun bir araya geldiğine inandığım STK’ların çoğalması ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir şehir olması adına biz fırıncılar olarak görevimizi yaptık. Diğer meslek odaları ve kuruluşlarının da adım atmasını bekliyoruz.’’ diye konuştu.

‘’ARTAN MAALİYETLER KARŞISINDA FIRINCI ESNAFIMIZ EZİLİYOR’’

Sandıkçı, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; ‘’Kamuoyunda bazı yanlış anlaşılmalar ve algılamalar mevcut. Özellikle ekmek zamlarına genelde tepki gösteriliyor. Biz bunların farkındayız, artan maliyetler karşısında fırıncı esnafımız ezilmektedir. Bundan dolayı zam yapmak zorunda kalıyoruz. Son olarak dernek kurma çalışmalarımızda bizlere destek veren Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 11:25

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3