“Andımız kararı PKK yandaşlarını memnun etmiştir”

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Danıştay'ın okullarda andımızın okunmasını engelleyen kararına tepki gösterdi.

“Andımız kararı PKK yandaşlarını memnun etmiştir”

Kapaklı Gazetesi - Danıştay’ın Öğrenci Andı ile ilgili kararını eleştiren İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, “Andımız kararı PKK yandaşlarını memnun etmiştir.” dedi.

“TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇECEKTİR”

Kararın açılım sürecinde de gündeme geldiğini belirten Çetin, şu sözleri kullandı: “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılını kutladığımız bu günlerde; Danıştay davalar dairesi tarafından daha önce alınan andımızın okullarda okutulması kararının iptali ve madalyalardan Atatürk kabartmasının kaldırılması kararı verildi. Bu karar tüm milletimizi hayal kırıklığına uğrattı. Öyle ya; “Türk’üm doğruyum, çalışkanım...” söylemleri ile başlayıp, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” ibareleri ile biten andımız kime batmış olabilir. Bilindiği gibi andımız açılım döneminde PKK'nın talebi üzerine kaldırılmıştı. Dolayısıyla bu karar ancak PKK yandaşlarını memnun etmiştir. Ancak alınan bu kararlar tarihe kara bir leke olarak geçeceğinin bilinmesini isteriz.”

“ATATÜRK SEVDASINI TÜM GENÇLERİMİZE ÖĞRETECEĞİZ”

Çetin, açıklamasını şu ifadelerle noktaladı: “Danıştay'ın “Andımız” yeniden okunsun kararını temyize götüren AK Parti hükümeti olması hükümetin aklının bir köşesinde hala açılım politikasını yaşadığını göstermektedir. TÜRK milleti bu kararı alanları ve bu karar çıksın diye başvuranları hiçbir zaman affetmeyecektir. Ancak herkes şunu bilmelidir ki; Türk Milliyetçileri olarak Andımız ve Atatürk sevdamız ne mahkeme kararları ne de başka saiklerle yüreklerimizden kazınabilir. Bilakis bu uygulamalarla sevdamız daha da katmerleşir. Bizler de her hal ve şart altında, Andımız ve Atatürk sevdasını tüm gençlerimize öğretmeye devam edeceğiz. Sonuç olarak; Türklüğü sadece bir etnisite gören onun milletleşme sürecini ve siyasal kimlik boyutunu idrak edememiş siyasal İslamcılığın bunu anlamasını beklemiyoruz. Andımız olsun ki Andımız İYİ Parti iktidarında tüm okullarda tekrar okunacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2021, 11:55

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65