Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, yüzlerce emekçi tarafından davul zurnalar ve dövizler eşliğinde coşkuyla karşılandı. İmza törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve Hizmet-İş Sendikası Trakya Bölge Şube Başkanı Aykut Aktemur, Kapaklı Belediyesi Personel A.Ş. Müdürü Yasin Eski ve Personel A.Ş. çalışanları katıldı.                    

Mustafa Taşkıran: Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır Mustafa Taşkıran: Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır

“HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Sendikası Trakya Bölge Şube Başkanı Aykut Aktemur, “31 Aralık 2023 itibariyle 3 yıllık toplu sözleşmesi sona ermişti. İkincisi için görüşmeler yaptık. Belediye başkanımız her zaman olduğu gibi bizi hiçbir belediyenin altında bırakmadı, aksine hep üstünde kaldık, güzelliğini yaptı. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımız enflasyon oranlarına göre yeniden masaya oturacağımızın sözünü verdi. Sizlerin adına başkanımıza çok teşekkür ediyor, toplu iş sözleşmemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“SIKINTILARI HASSASİYETLE ÇÖZMEYE ÇALIŞTIK”

Daha sonra konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Göreve geldiğimiz günden itibaren emekçilerimizin yaşadığı sıkıntıları hassasiyetle çözmeye gayret ettik. 2021 yılından bu yana her 6 ayda bir sendikayla masaya oturduk. Artan enflasyon oranlarının çok üzerinde bir rakamda mutabık kaldık. Bir tarafta vatandaşın beklediği hizmeti yapmaya çalışırken, diğer taraftan da çalışanlarımızın memnuniyetini önemsiyor, dengeyi gözetiyoruz. Toplu İş Sözleşmesinin ilçemizin her noktasına emeği dokunan siz kıymetli mesai arkadaşlarıma ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.