Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, kanserin erken teşhisindeki önemi ve sağlıklı beslenmenin kanser riskini azaltmada nasıl etkili olduğu konuları ele alınıyor.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) eğitmenleri ve beslenme uzmanları tarafından yapılan bilgilendirici sunumlar, katılımcıların bilinçlenmesine ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerine katkı sağlıyor. Eğitim programı, katılımcılar arasında bilinçlenme ve farkındalık oluşturarak sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bir etki yaratma amacıyla düzenlendi. Süleymanpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, benzer etkinliklerle personellerin sağlığını desteklemeye ve toplumda sağlık bilincinin yaygınlaşmasına katkı sağlamaya devam edileceği ifade edildi.

Ortaokulu öğrencilerinin projeleri bölge sergisine davet edildi Ortaokulu öğrencilerinin projeleri bölge sergisine davet edildi

“SAĞLIK HERKES İÇİN EN DEĞERLİ ŞEY”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, kadın personellerin sağlığının önemine vurgu yaparak, "Sağlık herkes için en değerli şey. Kadınlarımızın sağlığını korumak ve desteklemek bizim için büyük bir önceliktir. Bu eğitim programıyla kadın personellerimizin kanserle ilgili bilinçlenmelerine ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.