12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı, milletimizin bağımsızlık mücadelesini destansı bir dille anlatan İstiklal Marşı, yıkılmak istenen bir medeniyetin, yok edilmek istenen bir milletin direniş ve diriliş mücadelesinin bir özetidir.

“EŞSİZ BİR ESERDİR”

Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen ve ölümsüz bir eser olan İstiklal Marşının arkasında, bir medeniyet ve milletin varoluş mücadelesi vardır. Her mısrasıyla milletimizin hislerine tercüman olan, bizi millet yapan ortak değerlere dikkat çeken İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu bizlere hatırlatan ve üzerinde bu necip milletin tüm fertlerinin mutabık kaldığı eşsiz bir eserdir.

“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Genç muhtardan Kaymakam Gürdal’a ziyaret Genç muhtardan Kaymakam Gürdal’a ziyaret

Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 103. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.