İlçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilk olarak Halk Ekmek Fabrikası’nı ziyaret etti. Buradaki incelemelerde Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Memiş de Akay’a eşlik etti. Çerkezköy’de Halk Ekmek Büfe sayısının 13’e ulaştığını kaydeden Başkan Akay, “Bağlık Mahallemizin diğer yakasına da halk ekmek büfesi açtık. Şu an itibari ile 13 farklı noktada 35 bin ekmeği her gün vatandaşlarımızla buluşturuyoruz” dedi. 

“GÜNLÜK 35 BİNE YAKIN EKMEK ÜRETİYORUZ”

Halk Ekmek Fabrikasında yalnızca beyaz ekmek üretilmediğini belirten Akay, “Tesisimizde dört çeşit ekmek üretiyoruz. Vatandaşlarımızın uzun zamandır ihtiyaç olarak gördüğü fabrikamızda günlük 35 bine yakın ekmek üretiyoruz. Sağlıklı ve ucuz ekmeği halkımıza ulaştırıyoruz. 220 gram ekmeğimizi enflasyona rağmen 4,5 TL’den satmaya devam ediyoruz” diye konuştu.  3 Günlük 35 Bin Ekmek Üretiliyor“BÜFE SAYISINI DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Halk Ekmek Fabrikası’nın Çerkezköy’de kurulması için büyük mücadeleler verildiğini sözlerine ekleyen Akay, “Son 9 ayda bu noktaya kadar ulaştık. Bu sonucu görmekten çok mutlu ve gururluyum. Uzun yılların mücadelesinin bu sonuca vardığını görmek benim için çok sevindirici. Önemli olan noktaları biraz daha arttıracağız. Hedefimiz büfe sayısını 17-18 belki de 20’ye kadar çıkartmak. Şu anda fabrikamızın 50 bin adet ekmek üretme kapasitesi var. Hedefimiz bunu daha da yükseltmek. Uzun yıllar Çerkezköy’e ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerde vatandaşımızın ekonomilerine katkı sağlamanın da ayrıca gururunu yaşıyoruz" açıklamalarında bulundu.

6 metre yükseklikten dereye uçan araç çekiciyle kurtarıldı 6 metre yükseklikten dereye uçan araç çekiciyle kurtarıldı

"ÜST YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Halk Ekmek Fabrikası incelemesinin ardından Akay, Cumhuriyet Mahallesi’nde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. Buradaki incelemelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım da Başkan Akay’a eşlik etti. 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı girişinde sıcak asfalt çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Akay, “Yol ve kaldırım gibi üst yapı çalışmalarımız kentimizin ihtiyaç duyulan noktalarında devam edecektir” ifadelerini kullandı.1 Günlük 35 Bin Ekmek Üretiliyor

"DÜĞÜN SALONLARIMIZ ÇOK YAKINDA HİZMETE AÇILACAK"

Akay daha sonra Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde devam eden Kapalı Düğün Salonu yapım çalışmalarını inceledi. Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi’nde yapımına başlanan düğün salonlarında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Akay, “Her iki düğün salonumuzda da kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. İnce işçilikleri devam ediyor. Yaklaşık bin 400 metrekare kapalı alana sahip olacak yeni düğün salonlarımızı, inşaat çalışmalarının tamamlanması ve çevre düzenlemelerinin gerçekleştirilmesinin ardından Çerkezköylü hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.2 Günlük 35 Bin Ekmek Üretiliyor

"VELİKÖY EK HİZMET BİNASI’NDA ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ"

Başkan Akay’ın incelemeler kapsamındaki son durağı ise Veliköy Ek Hizmet Binası oldu. Veliköy Mahallesi’nde yıllardır atıl durumda olan binada çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Akay, “1990’lı yıllarda Veliköy Belediye Hizmet Binası olarak tasarlanan binayı gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet vermeye yönelik bir alan haline dönüştürüyoruz. Kısa sürede tadilat çalışmalarımızı tamamlayarak atıl durumda yıllarca bekleyen binayı içerisinde Etüt Salonları, Atölye Alanları ve Çocuk Akademisi olacak şekilde Veliköy’deki gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine açacağız” dedi.