Vali Aziz Yıldırım'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Aziz Yıldırım'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ölümünün 80. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle andığımızı belirten Vali Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti'mizin bânîsi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurlanışının 80. yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyoruz." dedi.

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir lider olduğunu kaydeden Vali Yıldırım şu ifadelere yer verdi:

Osmanlı Devletinin dâhil bulunduğu grup Harbi Umumide mağlûp olmuş ve şartları ağır bir mütarekename imzalanmıştı.  Ordusunun elinden silahları ve cephanesi alınmış olan ve Büyük Harbin uzun seneleri zarfında yorgun ve fakir bir halde bulunan millete önderlik ederek Türkiye Cumhuriyetini kuran ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefini koyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın takdirini kazanmış kahraman bir asker, saygın bir liderdir.


“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözüyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin sonsuza dek yaşatılması konusunda milletimize olan güven ve inancını ifade etmektedir. İstiklal ve istikbal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim, irade ve kararlılığa sahiptir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletçe büyük fedakârlıklar gösterilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokrasi ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi saygın bir ülke olarak emin adımlarla hedefine devam etmektedir.


Milletimiz, tarih boyunca büyük kahramanlar ve kararlı idarecileri sayesinde ye’se kapılmayıp aşılması imkânsız görünen nice zorlukları aşmıştır. Bunun en son örneği, “15 Temmuz” gecesi bu ülkenin ve milletin huzuruna, istikrarına, istiklâline, istikbâline, meşrû yönetimine, seçilmiş meclisine ve iradesine yönelen ihanet hareketi boşa çıkarılarak tüm dünyaya gösterilmiştir. Hiç şüphe yok ki Türk Milleti, istiklâli ve istikbali uğruna mücadeleden ilelebet geri durmayacak ve bundan böyle de bağrında daha nice kahramanlar yetiştirecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete uğurlanışının 80. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.”

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65