Tren kazasıyla ilgili paylaşım yapan makinist görevden el çektirildi

Ergene’de meydana gelen tren kazasıyla ilgili sosyal medyadan “Bendeki leş sayısı 16” paylaşımını yapan bir makinist görevden el çektirildi.

Tren kazasıyla ilgili paylaşım yapan makinist görevden el çektirildi

Kapaklı Gazetesi - Ergene Velimeşe Mahallesi’ndeki tren kazasıyla ilgili "Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" paylaşımını yapan M.A.K. adlı bir makinist görevden el çektirilirken, hakkında soruşturma başlatıldı.

Ergene Velimeşe Mahallesi’nde bir yük trenin, hemzemin geçitten geçen işçi servisine çarpması sonucu meydana gelen ve 6 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası, tüm ülkeyi yasa boğdu. Acı olayı sosyal medya hesabında paylaşan bir makinistin, yaptığı paylaşım ise tepkilere neden oldu.

TCDD AÇIKLAMA YAPTI

"Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için" notuyla paylaşım yapan makinist M.A.K.'nin görevden el çektirildiğini belirten Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Kuruluşumuzda görevli bir makinistin sosyal medya paylaşımlarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Demiryolcu ailesi olarak kuruluşumuz bünyesinde hizmet veren binlerce makinistimizi zan altında bırakan, hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan sosyal medya paylaşımlarından derin üzüntü duyuyoruz. Ne mesleki ne insani etik kurallarına uymayan söz konusu açıklamalar için ilgili makinist görevinden el çektirilmiş ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

“DİSİPLİN İŞLEMLERİNİ BAŞLATTI”

Demiryolları Makinistler Derneği de (DEMARD) TCDD'de görevli olan İzmir’de çalışan makinist M.A.K.’yı paylaşımından dolayı kınadı. Dernek yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “4 Eylül 2021 tarihinde Tekirdağ Ergene’de servis minibüsünün kapalı hemzemin geçidini çaprazdan geçerek hareket halindeki yük trenin yoluna girmesi sebebiyle üzücü kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucu 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin de yaralandığı kazayla ilgili bir makinistin sosyal medyadaki çirkin paylaşımından dolayı derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Günde binlerce yolcuyu ve yükü taşımak için fedakarca çalışan makinistlerimizi zan altında bırakan bu talihsiz, hadsiz, sosyal medya paylaşımını yapan makinisti kınıyoruz. Derneğimiz konuyla ilgili gerekli disiplin işlemlerini başlatmıştır. DEMARD (Demiryolları Makinistler Derneği) olarak kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 10:38

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65