'O' müdürü kim koruyor?

Malkara Tarım İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, kuruma ait araçla 2 defa memleketine gidince ve devletin aracının özel işlerinde kullanınca görevinden alındı. Hakkında soruşturma açılan Müdür Erbaş’ın Konya’ya devletin arabası ile gitmesi belgelendi. Müfettiş tarafından soruşturması tamamlanan Erbaş’ın siyasiler tarafından soruşturmasına müdahale edildiği öne sürülüyor.

'O' müdürü kim koruyor?

Malkara Tarım İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş, kuruma ait araçla 2 defa memleketine gidince ve devletin aracının özel işlerinde kullanınca görevinden alındı. Hakkında soruşturma açılan Müdür Erbaş’ın Konya’ya devletin arabası ile gitmesi belgelendi. Müfettiş tarafından soruşturması tamamlanan Erbaş’ın siyasiler tarafından soruşturmasına müdahale edildiği öne sürülüyor.

DEVLETİN ARABASINI ÖZEL İŞLERİNDE KULLANMIŞ

Edinilen bilgiye göre, Malkara Tarım İlçe Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Cengizhan Erbaş, hakkındaki bazı iddialardan dolayı görevinden alındı. Erbaş hakkında idari soruşturma başlatıldı.  Erbaş hakkında 59 KR 427 plakalı araçla 2 kez Konya’ya eşi ve çocukları ile gittiği, yine kuruma ait kiralık 59 AG 194 plakalı araçla da Malkara’dan Tekirdağ şehir merkezindeki evine gidip geldiği iddiaları ile ilgili soruşturma devam ediyor.

İDDİALAR ÜZERİNE MÜFETTİŞ GELDİ

Soruşturma kapsamında Ankara’dan gelen müfettişler müdürün görevden hariç olarak Konya, İstanbul ve Tekirdağ’ın bazı ilçelerine gittiğini emniyet müdürlüğüne ait kameralardan belirledi. Ayrıca müdür hakkında bu gittiği yerleri Malkara’nın köylerine gitmiş gibi göstererek görev kağıdı hazırladığı ve harcırah aldığı öne sürüldü. Müfettiş bu iddialarla ilgili de soruşturma yürüttü.

MÜDÜRDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Öte yandan kurumda çalışan İrfan Er isimli şoförde müdürden şikayetçi oldu. Er’in elinde bulunan bilgi ve belgeleri müfettişle paylaştığı kaydedildi. Öte yandan şoför İrfan Er ise ilginç bir şekilde Malkara’dan Hayrabolu’ya Er’in eşi ise Malkara’dan Tekirdağ merkeze sürüldü. 

ARABA İLE EVİNE GİDERKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Şoför İrfan Er’in müfettişe verdiği görüntülerde Müdür Erbaş’ın Malkara’da bulunan İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Tekirdağ Merkezdeki evine araba ile gelmesi yer alıyor. Devlete ait araçla evine gelen müdürün görüntülerde ise aracı kendi kullandığı görülüyor.  Öte yandan Şoför Er, Müdür Erbaş’ın kendisini şikayet etmesi üzerine elindeki görüntüleri ve Müdür Erbaş ile olan telefon kaydını Malkara Cumhuriyet Savcılığı’na giderek teslim etti.

SİYASİLER MÜDAHALE EDİYOR İDDİASI

Yine müfettişin soruşturma dosyasında siyasilerin müdahale ettiği iddia edildi. Müdür Erbaş’ın olaydan az bir ceza ile kurtulması için Tekirdağ’da görev yapan bazı siyasilerin harekete geçtiğini de gelen iddialar arasında. Yine müdürün 4 aydır rapor alarak işe gelmediği de kaydedildi. Önemli bir hastalığı bulunmayan müdüre 4 aydır nasıl rapor verildiği de merak konusu oldu.

KENDİSİNDEN BİZ ŞİKAYETÇİ OLDUK!

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Cengizhan Erbaş ise soruşturma açıldığını doğrularken, Şöför Er'in sorunlu bir personel olduğunu ve hakkında savcılığa şikayette bulunduklarını belirtti. Er'in kendisi hakkında bir şikayeti olmadığını kaydeden Erbaş, "İddia edildiği gibi Şöför Er'in bizle alakalı savcılığa herhangi bir şikayeti yok. Aksine biz kendisi hakkında savcılığa şikayette bulunduk. Ayrıca Şöför Er ve eşi sürülmemiş kendi istekleri ile görev yerleri değiştirilmiştir" dedi. ameliyat olduğu için uzun süredir raporlu olduğunu söyleyen Erbaş, hakında soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 12:15

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
irfan er
irfan er - 3 yıl Önce

evet kendisi benden şikayetci olmuştur ama ben elimdeki belgeleri verince bende cumuriyet başsavcısına şikayedimi bildirdim ben 25 seneden beri ayni kurumda calışıyorum iç bir müdürümle dersdüşmedim ben bu25 seneden beri sorunlu değildimde bu geldikden sonramı sorunlu oldum konunun araştırılmasını isdiyorum

Xyz
Xyz - 3 yıl Önce

Enteresan...İlce muduru il mudurunden habersiz mi yapmis bunlari.Dune kadar destek aldigi siyasetin destegi kesilince ilce muduru siyasetce korunuyor demekmi gerekiyor.Cikar bitince destek cekilince yandim anam...Gunah kecisi siyaset...Sanki kurumun basindakine sormak lazim bunu siyasetin destegi olup olmadigini :)

İsmin ne önemi var ki?
İsmin ne önemi var ki? - 3 yıl Önce

Bence haberin başlığı çok yanlış!
"Bu haberi kim yaptırıyor" daha uygun bir başlık olurdu!
Görev haricinde devletin aracının kullanılması yasal olarak suç teşkil etmektedir. Eğer gerçekten bu durum yaşanmışsa neden sadece idari soruşturma ile yetinilmiştir de Adli makamlara suç duyurusunda bulunulmamıştır?
"Deliller sahte ve uydurma mı yoksa" diye düşünmeden edemiyor insan!!!

Ayşe NARİN
Ayşe NARİN - 3 yıl Önce

Olay devlet memurları için suç teşkil etmektedir. Müfettişlerin işlerini doğru dürüst yapmasını ümit ediyorum. Devletini, milletini seven insan devletin malını da, imkanlarını da namusu gibi korumalıdır. Şoför ve eşi de namuslu insanlar olup, gözleri götürmeyince Müdür'ün işine gelmemiştir yakınında olmaları diye düşündürdü bana bu haber...Hak yerini bulur elbet... Bu tür insanlar temizlendikce toplumdan gelecek günler daha umutlu olacak çocuklarımız için...

ŞıhınıTaklitEdenMürit !!!
ŞıhınıTaklitEdenMürit !!! - 3 yıl Önce

Müritler şıhlarını örnek alır ve takip ederler ve hatta genelde şıh osurursa müritler s... sıvar...

W
W - 3 yıl Önce

Şekerpare filmi gibi

Yavuz
Yavuz - 3 yıl Önce

Şimdi kıssadan bor hisse yapalım.
Kurumun birinde çok çalışkan bir işçi varmış.iş yerinde bir gün boya badana işi yaparken kurum müdürü işçiyi boya yaptigi iskeleden indirip tulumunun düğmelerini açarak kravat komtrolu yapmis.Kravatin yok diye de azarlamış.Bu işçi gururuna yediremeyip emekli olmuş.
Bu hikayenin acıklı tarafı.
Şimdi komediye geliyoruz...
Aynı iş yerinde resmi araç taaa il dışina izinsiz gitmis...
Giden çaktirmadan araci cebine koyarak gitmişki kravatı gören minik araci görmemiş duymamış...Giden.de o kadar cesir miş ki taktir etmemek elde değil.koca il imdat kurtarin diyor yok mu duyan?

Yuvuz ırsız
Yuvuz ırsız - 3 yıl Önce

bir bilmece
Küçücük boyu var turlü türlü huyu (filimi)var..kimdir nedir ?


SIRADAKİ HABER

banner65