Normalleşme süreci ne zaman başlayacak?

2020’nin ilk aylarından itibaren dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yaklaşık 25 bin can kaybına neden olan koronavirüs salgınında aradan geçen 1 yılın ardından aşı çalışmaları da hızlandı. Türkiye’de de ilk aşıların vurulmasının ardından uzmanlar normalleşme için işaret verdi.

Normalleşme süreci ne zaman başlayacak?

Kapaklı Gazetesi - Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Getirilen tedbirlerle birlikte günlük 30 bini bulan vaka sayısı 6 binlere düşerken, yapılan aşı çalışmaları ile birlikte uzmanlar da normalleşme için tarih vermeye başladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da aşılama programında 2.aşamaya geçileceğini ifade ederek, kısa zamanda huzurevinde kalanlar ve burada sorumlu kişilerin aşılanacağını duyurdu. Bakan Koca’nın açıklamaları ve aşı programında yaşanan gelişmelerle birlikte vatandaşlar “Kısıtlamalar ne zaman gevşeyecek, kalkacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?” sorularını sormaya başladı.

15 MART İŞARET EDİLDİ

Uzmanlar adım adım normalleşme için 15 Mart'ı işaret ederken, olumlu sonuçların devam etmesi halinde bu tarihten sonra yüz yüze eğitim başlayabileceği ve restoranların ve kafelerin açılabileceğini söylüyor. Öte yandan Hürriyet Gazetesi'nin manşetinde Nuray Babacan imzalı habere göre ise Mart ayının ortası itibariyle hafta içi sokağa çıkma yasağının başlangıç saati 21.00'dan 23.00'a çekilebileceği ve hafta sonu yasağının da gündüze çekilebileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 09:59

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65