MHP, Ali Aras'ın istifasını istedi

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, Öğrenci Andı ile ilgili yaptığı açıklamadan dolayı AK Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ali Aras'ı eleştirdi.

MHP, Ali Aras'ın istifasını istedi

Kapaklı Gazetesi - Danıştay'ın Öğrenci Andı'nın kaldırılmasına ilişkin kararına bir tepki de MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün'den geldi. "Biz hep birlikte büyük Türk milletiyiz.'' diyen Bütün, ayrıca kararı destekleyen açıklamalarından ötürü AK Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ali Aras'a tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bütün, ‘‘And, adı üstünde yemindir, milli ruhun körpe dimağlara aşılanması, milli değerlerin aktarılmasıdır. Türkiye'nin milli birlik ve diriliş ruhunun zirveye tırmandığı bugünlerde, medyaya sızdırılan, üstelik henüz imzalanmamış olan Öğrenci Andı aleyhine alınan karar milletimizde büyük bir huzursuzluğa ve kaygıya yol açmıştır. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun Türk'üm demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye, anlaşmazlıkları körüklemeye, kutuplaşmayı tahrik etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun henüz açıklanmamış, fakat bir vasıtayla sızdırılmış kararına şiddetle karşıdır. Kaldı ki Öğrenci Andımızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olamayacaktır. HDP'li bölücülerin fezlekelerinin TBMM'ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde Öğrenci Andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk milletinin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir.’’ dedi.

‘‘BİZ HEP BİRLİKTE BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ’’

"Üzerinde yaşadığımız vatan Türk vatanıdır" diyen MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, ‘‘Hiç kimsenin kökenine, yöresine, mezhebine, meşrebine bakmadan, al bayrağın altında yaşamaktan onur duyan herkesi, bu vatan benim diyen herkesi, minarelerden okunan ezanlar benim diyen herkesi, bu milletin mensubuyum diyen herkesi  bağrımıza basıyor, kendimizden farklı değerlendirmiyoruz. MHP, doğulusunu, batılısını, kuzeylisini, güneylisini bir ve eşit gören, hepsini Allah'ın kutsal emaneti sayan görüş derinliğine, vicdan enginliğine, yürek genişliğine sahiptir. Bu zamana kadar etnik mahiyetli kan tahlili yapmadık, yapmayız. Kim hangi kökenden diye araştırmadık, araştırmayız. Herkes eşittir, Türkiye deriz. Bunu da sonuna kadar savunuruz. Çünkü biz hep birlikte büyük Türk milletiyiz. Bayrakları bayrak yapanın üstündeki kan olduğunu iyi biliriz. Toprağın uğrunda ölen varsa vatan olacağını asla aklımızdan çıkarmayız. Üzerinde yaşadığımız vatan Türk vatanıdır. Mensubu olduğumuz beşeri cevher Türk milletidir. Türk milleti büyük bir kaynaşmanın, eşsiz bir paylaşmanın, emsalsiz bir kardeşliğin tarih ve milli kültür potasında erimesiyle vücut bulmuştur.’’ ifadelerini kullandı.

ALİ ARAS'I HEDEF ALDI

AK Parti Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ali Aras'ın ittifaka zarar veren açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Başkan Bütün, ‘‘Cumhur İttifakı, 'önce ülkem ve milletim' anlayışının siyasi temsil makamıdır, siyasi ahlak ve erdemin simgesidir, milletimizin ruh kökünden doğmuş, kutlu iradesiyle doğrulmuş, istikbal ve istiklal hedefleriyle devleşmiş Türkiye'nin güvencesi, milli bekamızın yılmaz bekçisi olmuştur. Türk Milletinin tanımı ve andımız konusunda Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Genel Başkanımızın Devlet Bahçeli’nin tavrı bu kadar net iken Cumhur İttifakını savunan ve ülkenin bekası için mücadele verenlere haksızlık edercesine ittifak ruhunu anlayamayan, idrak edemeyen kütlesi ve hacmini aşan açıklamalarda bulunulması yanlıştır hadsizliktir. Basında yer bulmasının tek sebebi partisinin Meclis üyesi olması hasebiyledir. O zaman yapacağı açıklama partisini ilgilendirir. Andımız konusunda Milliyetçi Hareket Partisi olarak tavrımız ve tepkimiz nettir. İttifak ruhuna yakışmayan açıklamalarda bulunanlar için gereği yapılmalıdır.’’ diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 16:12

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65