Memleket Partisi ilk kongresini gerçekleştirdi

Geçtiğimiz haftalarda Kapaklı’daki yapılanmasını tamamlayan Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı ilk kongresini tamamladı.

Memleket Partisi ilk kongresini gerçekleştirdi

Kapaklı Gazetesi - Muharrem İnce tarafından kurulan ve 81 ilde yapılanmasını sürdüren Memleket Partisi, Kapaklı’da da kurucu ilçe başkanı Fatma İşbilir’in önderliğinde teşkilatlanmasını tamamladı. 11 Temmuz Pazar günü ilk kongresini gerçekleştiren Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı’nda, kurucu başkan Fatma İşbilir güven tazeledi.

Memleket Partisi Kapaklı olağan kurul toplantısı, 11 Temmuz Pazar günü ilçe teşkilat lokalinde yapıldı. Kongre 1 dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

“HEM ÖRGÜTÇÜLÜK RUHU HEM DE TABAN”

Olağan Kurul’da konuşan Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin, Memleket Partisinin çok kısa bir zamanda teşkilatlanmasını tamamladığını belirterek, “Bir partide taban varsa , örgütçülük ruhu varsa o parti mutlaka başarılı olur. Bizim partimiz de bu iki özellik mevcut. Yani partimizde hem örgütçülük ruhu hem de taban mevcut.” dedi.  

“GENÇLER VE KADINLARLA BAŞARACAĞIZ”

Kısa zamanda çok büyük işler başardıklarını belirten Küçükçetin, konuşmasını şu sözlerle noktaladı: “Bizler  çizgisinde olduğumuz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk gibi kısa zamanda güzel işler başardık. Türkiye’nin siyasi tarihinde en kısa zamanda ve en hızlı şekilde örgütlenen tek partisi Memleket Partisi’dir.  Bir mucizeyi başardık. Yine Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın dediği gibi çok çalışarak başardık. Ancak daha çok yürüyecek yolumuz var. Çok ince ve uzun bir yoldayız. Çalışacağız, yorulmadan ve üşenmeden. Fatoş Başkan ve örgütümüzle birlikte yan yana, omuz omuza çok çalışmamız gerekiyor. Ancak memleketimizi içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumdan, buhrandan böyle kurtarabiliriz. Vatan için, ülke  için, çocuklarımız için hep birlikte çalışmalıyız. Bunu gençler ve kadınlarla başaracağız.”

TEŞEKKÜR ETTİ

İl Başkanı Küçükçetin’in  konuşmasından sonra üyeler oy kullandı. Üyelerin tamamının oyunu alan Fatoş İşbilir, Memleket Partisi Kapaklı İlçe Başkanı oldu. Fatoş İşbilir kendisine layık görülen görevi en güzel şekilde yerine getireceğini belirterek üyelere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 19:48

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65