Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Kurban satış yerleri belli oldu

Kapaklı’da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurulacak olan geçici kurban satış yeri her yıl olduğu gibi bu yılda Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak olarak belirlendi.

Kurban satış yerleri belli oldu

Kapaklı’da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurulacak olan geçici kurban satış yeri her yıl olduğu gibi bu yılda Atatürk Mahallesi Aşıklar Sokak olarak belirlendi.

06 AĞUSTOS’TA GİRİŞ İZNİ VERİLECEK

Anadolu’dan Trakya’daki iller ile İstanbul ili Avrupa yakasına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Trakya’ya yapılacak Canlı Kurbanlık Hayvan sevkleri genelgeleri kapsamında uygun şartları taşıyan kurbanlık hayvanların sevklerine 06/08/2018 tarihinden itibaren başlanacak. Kurban satış yerlerine getirilen kurbanlık hayvanların il içi hareketlerinde sığır cinsi hayvanlarda pasaport, koyun ve keçi türü hayvanlarda nakil belgesi; iller arası hareketlerinde ise veteriner sağlık raporları, pasaport/nakil belgeleri kontrol edilerek belgeleri tam olanların 06/08/2018 tarihinden itibaren girişine izin verilecek.

YER KİRALAMAK İSTEYENLER ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURACAK 

Küpelenmemiş ve kayıt altına alınmamış hayvanların kurban satış yerlerine girişlerine müsaade edilmeyeceğini belirten Başkan Mandalı, “Belirlenen kurban satış ve kesim yerlerinde 2018 yılı kurban hizmetlerinin uygulanmasına dair tebliğ ve komisyon kararları çerçevesinde kontrol ve denetim yapılacaktır. Geçici kurban satış yerinden yer kiralamak isteyen vatandaşlarımız evrakları ile birlikte Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verdi.

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün tedbirleri aldık ve görevli birimlerle çalışacağız” dedi. Kurban kesiminin bir ibadet olduğunu söyleyen Mandalı, “Bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğini zaten dinimizce tek tek belirtiliyor. Belediye olarak da biz bu yönde gerekli tedbirlerimizi aldık. Halkımızın rahat, temiz, hijyenik ve huzur içerisinde kurbanlarını alabilecekleri ve kesebilecekleri ortamlar oluşturduk, ayrıca Veteriner denetimleri İlçe Tarım Müdürlüğü, İlgili bakanlık personelleri ve Kapaklı Belediyesi iş birliği ile yürütülecek” dedi.

Kapaklı Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65