Kapaklı'da 'Askeri İmam' Gözaltına Alındı

Kapaklı İmam Hatip Ortaokulu'nda Din Kültürü öğretmenliği yapan S.D., FETÖ’ün askeri imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Sorgusunda çözülen ve itirafçı olan S.D., daha sonra serbest bırakılırken, ifadesinde verdiği isimler merak konusu oldu.

Kapaklı'da 'Askeri İmam' Gözaltına Alındı

Kapaklı Gazetesi - Kapaklı İmam Hatip Ortaokulu'nda Din Kültürü öğretmenliği yapan S.D., FETÖ’ün askeri imamı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Sorgusunda çözülen ve itirafçı olan S.D., daha sonra serbest bırakılırken, ifadesinde verdiği isimler merak konusu oldu.

ÖNCE REDDETTİ SONRA İTİRAFÇI OLDU

İddialara göre, FETÖ/PDY yapılanması içerisinde yer aldığı ve Askeri imam olduğu tespit edilen Din Kültürü Öğretmeni S.D., Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekiplerince gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, emniyetteki sorgusunda suçlamaları reddeden S.D., daha sonra itirafçı olmayı kabul ederek bazı itiraflarda bulundu. Uzun süre FETÖ/PDY içerisinde yer aldığını belirten S.D.'nin sohbetlere katılan ve derslerine girdiği bazı öğrencilerin askeri personel olarak görevde olduklarını söylediği ve bazı isimler verdiği öğrenildi.

2014'TE KOMİSERLİK SINAVINI KAZANMIŞ

Kapaklı İmam Hatip Lisesi'nde Din Kültürü öğretmeni olarak görev yapan S.D.'nin 2014 yılındaki komiserlik sınavına girerek kazandığı, ancak örgüt sorumlularının komiser olmasına izin vermemesi nedeniyle öğretmenliğe devam etme kararı aldığı ifade edildi. İtirafçı olan ve sorgusunun ardından serbest kalan SD.'nin okulunda  öğretmenlik yapmaya devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 16:15

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3