Dünya koronavirüs ile bizimkiler ise gazetecilerle mücadele ediyor!

Tekirdağ’da Gazeteci Ferhat Akgün’ün Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’in şikayeti üzerine gözaltına alınması ve ev hapsi verilmesi tepki topladı.

Dünya koronavirüs ile bizimkiler ise gazetecilerle mücadele ediyor!

Kapaklı Gazetesi - Son günlerde koronavirüs ile kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgili haberler yapan ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir hakkında eleştirilerde bulunan Gazeteci Ferhat Akgün, olaylı bir şekilde gözaltına alındı. Ferhat Akgün’ün gece yarısı evinde gözaltına alınması ve sonrasında ev hapsi cezası verilmesi kamuoyunda büyük tepki toplarken, “Dünya koronavirüs ile bizimkiler ise gazeteciyle mücadele ediyor” yorumları yapıldı.

“HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE ARAMA YAPILDI”

Ferhat Akgün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, önceki gece yaptığı haberler ve paylaşımların gerekçe gösterilerek İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir tarafından yapılan şikayet üzerine Cumhuriyet Savcısı talimatı ile gözaltına alındığını ifade ederek şöyle konuştu:

 “Evimde gece yarısı hukuksuz bir şekilde arama yapıldı. Telefonum ve bilgisayarıma el konuldu. Sahur dahi yapmama fırsat verilmeden nezarette tutuldum. Gündüz ise adi bir suçlu gibi kelepçelenerek savcılığa ifadeye götürüldüm.”

“KELEPÇE İLE SAVCILIĞA GÖTÜRÜLDÜM”

 Hastanede çalışan bir hemşireye 18 gün önce sigara ve yemek götürdüğünü ifade eden Akgün “Burada Covid hastaları yatıyormuş. Sağlık çalışanlarımıza yemek götürdük. Hükümetin dünyaya örnek olan mücadelesine rağmen, yerelde aksak giden işleri dile getirdik. Bu süreçte haber yaptım. Mübarek ramazanda ev basmak nedir. Evden aldıkları sadece bir laptop. İstenilse getirir teslim ederdim. Gece nezarethanede tutuldum. Karakolda ifade verip ayrıldıktan sonra hakkımda yakalama kararı çıkarıldı. Adi bir suçlu gibi kelepçelenerek savcılığa ifadeye götürüldüm. Savcılıkta mahkemeye sevk etti. Mahkeme soruşturma devam edene kadar ev hapsi verdi. Süresi belli değil. Herkes için hak hukuk adalet istiyorum.” İfadelerini kullandı.

DESTEK MESAJI YAĞDI

Akgün’ün gözaltına alınmasının ardından meslektaşları başta olmak üzere, Milletvekilleri, siyasi partilerin il başkanları ve ilçe başkanları duruma tepki gösterdi ve Akgün’ün yanında olduklarını belirttiler.

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
6EQUJ5
6EQUJ5 - 1 yıl Önce

WoW!

SIRADAKİ HABER

banner65